Skip to content Skip to footer

Tolga İldaşer: Yenilenmiş Teknolojide Güven ve Kaliteyi Birleştiriyoruz

GoPlus & Arena Genel Müdür Yardımcısı Tolga İldaşer, firmanın kuruluş hikayesini, misyonunu, hedef ve planlarını açıkladı.

GoPlus’ın kuruluş hikayesini ve şirketin ana misyonunu anlatabilir misiniz?

Arena’nın gücüyle ve 1.000.000’u aşkın cihazın değerleme ve yenileme işlemini Pendik’te 16.000m2’lik modern tesisimizde, Ticaret Bakanlığı’nın verdiği lisansa tabi olarak titizlikle gerçekleştiriyoruz. Süreç; cep telefonu, tablet ve laptop gibi elektronik ürünlerin özenle değerlendirilmesi ile başlıyor. Değerlendirme sonrasında ise yenileme işlemleri uygulanarak, satışa uygun hale getiriliyor. Bu süreçte en önem verdiğimiz nokta, tüketicinin güvende hissetmesi. Bu nedenle, tüm yenilediğimiz cihazlara 12 ay süre ile GoPlus garantisi veriyoruz. GoPlus olarak temel misyonumuz, kullanıcıların kullanılmış cihazlarını çevresel ve toplumsal sorumluluk bilinciyle satmalarını sağlayarak, insanlar ve teknoloji arasında köprü kurmak. Bu bağlamda, “Yenilenmiş ikinci el ürün” algısını “Yenilenmiş ürün” olarak değiştirmeye çalışıyor, tüketicilere daha kaliteli ve güvenilir bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. Bu misyonu hayata geçirebilmek için tecrübeli ekibimiz ile birlikte, cihazların yenileme süreçlerini en üst standartlarda gerçekleştiriyoruz.

Arena’nın gücüyle çalışmanın GoPlus ekibine kattığı tecrübe ve avantajlar nelerdir?

Arena’nın gücü ve sunduğu geniş profesyonel ağ, bizim için son derece değerli. Bu ağ sayesinde farklı sektörlerden ve uzmanlık alanlarından insanlarla bağlantı kurabiliyoruz, böylece farklı bakış açıları ve deneyimlerden faydalanabiliyoruz. Ayrıca, Arena’nın inovasyon ve yaratıcılığı teşvik eden ortamı, bizim için büyük bir avantaj. Arena’nın sağladığı işbirliği ve ortak girişim fırsatları da bizim için son derece değerli. Bu sayede, farklı işbirlikleri yaparak yeni pazarlar keşfedebiliyor ve büyüme fırsatlarına erişebiliyoruz. Sektördeki diğer oyuncularla rekabet etme şansımızın arttığını ve piyasada öne çıkma imkanı sunduğunu söyleyebilirim.

GOPLUS gorsel2

GoPlus olarak hangi tür teknolojik cihazları yeniliyor ve satışa sunuyorsunuz? Yenilenmiş cihazlarınızın garanti kapsamı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hızlı rekabet koşulları ve sürekli gelişen teknolojilerin yarattığı zorlu koşullar içinde teknolojiyi ve insanı bir araya getirme vizyonumuzla kullanıcıların sahip olduğu telefon, tablet, akıllı saat ve bilgisayar gibi birçok teknolojik ürünün alım ve satışını gerçekleştiriyoruz. Kullanıcıların, cihazlarını hak ettiği değere satabilmelerini, yenileyebilmeleri ve bütçesine göre yenilenmiş ikinci el telefona ulaşması için kurduğumuz bu platformda, alım-satım süreçlerinde kullanıcı haklarını garanti altına alarak, cihazları yenileme konusunda güvenilir bir hizmet sunuyoruz. Yenilediğimiz ürünlerin 12 ay garantisi bulunuyor. Şu anda Türkiye içerisinde İstanbul, Ankara, Antalya, Samsun, Trabzon ve Erzincan’da mağazalarımız bulunuyor. İstanbul’da; Kadıköy, Silivri, Mecidiyeköy ve Pendik’te 4 mağaza ile hizmet verirken, diğer illerde ise birer adet mağaza ile faaliyet gösteriyoruz.

GoPlus’ın 1 yıllık garanti sunan yenilenmiş cihaz hizmeti hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Bu hizmetin kullanıcılar için avantajları nelerdir?

GoPlus’ta satın aldığınız her cihaz, fatura tarihini takiben 12 ay süre GoPlus garantisindedir. Bu garanti, ürününüzdeki tüm arızaları kapsamaktadır, ancak kullanıcı hatasından kaynaklanan durumları, örneğin kırık, çatlak, darbe veya sıvı teması gibi durumlar hariç tutulmaktadır. Bu hizmet, kullanıcıların satın aldıkları ürüne güvenle sahip olmalarını sağlıyor. Herhangi bir üretim veya montaj hatası gibi beklenmedik durumlarla karşılaştıklarında, müşterilerimiz cihazları ofislerimize gönül rahatlığıyla getirebilirler. Ayrıca, garanti süresi içinde cihazda herhangi bir sorunla karşılaşan kullanıcılar, müşteri hizmetleri kanalıyla bize ulaşabilirler. Teknik ekibimiz, sorunun giderilmesi için yasal koşullar çerçevesinde (örneğin, malın ayıplı veya kusurlu olması durumu gibi) kullanıcılara destek sağlayacaktır.

 

Teknolojik cihaz ekosistemindeki hızlı rekabet koşulları karşısında GoPlus nasıl bir strateji izliyor? Rakiplerinizden farklı olarak sunduğunuz benzersiz hizmetler nelerdir?

GoPlus olarak, teknolojik cihaz ekosistemindeki hızlı rekabet koşullarıyla başa çıkmak için stratejimizi yenilik ve güvenilirlik üzerine kuruyoruz. Rakiplerimizden farklı olarak sunduğumuz benzersiz hizmetler, müşterilerimize sağladığımız güven ve kalitede yatmaktadır. Biz, Türkiye’nin en büyük ve en eski yenilenmiş elektronik ürün marketiyiz ve Yenileme Merkezi Sertifikasına sahip birkaç sağlayıcıdan biriyiz. Teknolojik ürünlerin yenilenme sürecini, Ticaret Bakanlığı’nın verdiği lisansa tabi olarak yürütüyor ve tüm yenileme işlemleri yüksek kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz en önemli avantajlardan biri de, satışa sunduğumuz tüm cihazlara 12 ay süreyle GoPlus garantisi vermemizdir. Bu, müşterilerimizin satın aldıkları ürünlerden emin olmalarını sağlarken, herhangi bir sorun durumunda güvende olduklarını hissettiriyor.

GoPlus’ın gelecekteki hedefleri ve planları nelerdir? Özellikle yeni hizmetler veya genişleme planlarınız var mı?
GoPlus olarak, sürdürülebilirliği destekleyerek Türkiye’de yenilenmiş ürünler konusunda piyasa lideri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyon doğrultusunda, Arena’nın gücü ile birlikte daha fazla insanın teknolojiye uygun fiyatlarla ve güvenilir bir şekilde erişimini sağlamak, ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Geçmişte farklı kanallardan 1 milyon üzerinde telefon toplayan bir marka olarak, tecrübeli ekibimiz ve Arena’nın gücü ile birçok başarıya imza atmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.