Skip to content Skip to footer

TRANSEARCH International, Türkiye’de yeni bir dönem başlatıyor

Transearch Türkiye Murat Öztürk liderliğinde faaliyetlerine başladı

TRANSEARCH International, Türkiye operasyonunu ve İstanbul ofisinin açılışını tüm dünyayla paylaştı. Yapılan duyuruda, TRANSEARCH Türkiye’nin Orta Doğu ve Afrika bölgesinde stratejik bir noktada konumlanarak varlığını güçlendirmeyi amaçladığı belirtildi. Türkiye operasyonu, deneyimli yönetici araştırma danışmanı Murat Öztürk liderliğinde faaliyet gösterecek.

Dünyanın önde gelen yönetici araştırma ve liderlik danışmanlığı firmalarından TRANSEARCH International, Türkiye operasyonundaki yapılanmasını ve İstanbul ofisinin açılışını küresel bir duyuru ile paylaştı. Yapılan duyuruda, TRANSEARCH Türkiye’nin Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki önemli bir merkez olacağı ve şirketin Türkiye Ofisi ile coğrafyadaki varlığını güçlendirmeyi amaçladığı vurgulandı. Türkiye operasyonu, deneyimli Yönetici Arama Danışmanı Murat Öztürk liderliğinde faaliyet gösterecek.

Bu yeni yapılanmada, Transearch Türkiye ekibine ortak olarak katılan bir diğer isim de Hande Üren Bilgiç oldu. Endüstri, enerji, otomotiv ve finansal hizmetler sektörlerinin liderliğini üstlenecek olan Bilgiç, yönetici araştırma ve değerlendirme çalışmalarını, son 8 yıldan bu yana, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bölgesel ve global üst düzey yönetici yerleştirme projelerinde danışman olarak sürdürüyordu.

TRANSEARCH International CEO’su Celeste Whatley, Türkiye’deki yeni ofislerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye’de atılan bu yeni adımdan dolayı çok mutluyuz. Gerek coğrafik stratejik konumu gerekse bölgesel güç olması nedeniyle Türkiye’de olmak bizim için önemli bir kilometre taşı. Murat Öztürk’ün liderliğinin ve deneyimli ekibinin, bölgedeki başarımıza büyük katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Murat Öztürk Türkiye Yönetici Ortağı

Üst düzey yönetici araştırmaları alanında 15 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Murat Öztürk, tüketici ürünleri, teknoloji, ticari ve profesyonel hizmetler, ilaç ve endüstri sektörlerinde uzman. Türkiye, Orta Doğu ve CIS Ülkeleri’ni kapsayan 300’ün üzerinde yönetici araştırma görevini başarıyla tamamlamış olan Öztürk, TRANSEARCH’e katılmadan önce yedi yıl boyunca Avrupa’da bir Yönetici Araştırma Ağı olan IESF’te Partner olarak görev yaptı. Daha önce Amrop Türkiye ofisinde uzun yıllar danışman ve müşteri yöneticisi olarak görev yapan Murat Öztürk, bu süreçte bölgesel ve uluslararası danışmanlık konusunda geniş bir deneyim kazandı.

Sınır ötesi liderlik vizyonu

TRANSEARCH Türkiye Yönetici Ortağı Murat Öztürk, TRANSEARCH ailesine katılmaktan duyduğu heyecanı vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Mükemmeliyete, dürüstlüğe ve değerlere olan bağlılığımız, bu saygın organizasyonla mükemmel bir uyum içindedir. TRANSEARCH Türkiye, yönetici araştırma ve liderlik danışmanlığı projelerinde butik bir yaklaşım benimseyecek ve küresel ofislerimizin misyonunu yansıtacaktır. Türkiye ofisimiz, Güney Avrupa Bölgesi’nin ayrılmaz bir parçası olmanın yanı sıra, aynı zamanda Dubai’deki köklü Orta Doğu ofisimizle yakın iş birliği içinde olacak. İstanbul’daki ofisimiz, özellikle sınır ötesi yönetici seçimi ve yerleştirme projeleri için kritik bir iş merkezi olarak konumlandırıyoruz. Yeni ofisimizin açılışında çok büyük destekleri olan Başkan Ulrich Ackermann’a, CEO Celeste Whatley’e ve Global Konsey üyelerimize içten teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Daha fazla bilgi için TRANSEARCH International Partners websitesi ziyaret edilebilir. www.transearch.com