Skip to content Skip to footer

Türkiye’de ilk ve tek probiyotik içeren dana sucuk

İnsan odaklı hizmet anlayışından ilham alan,  70 yıldır et ihtiyacını kendi tesislerinde yetiştirdiği besilerden karşılayan ve sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen Başyazıcı Gıda, Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Bir kangalında 1 milyon probiyotik bulunduran sucuk, sindirimi kolaylaştırıcı özelliği ile dikkat çekiyor. Yüksek kolesterollü bireylerin diyetlerinde, çocuk ve yetişkinlerin güven ile kullanabileceği, Türkiye’ de ilk  ve tek üretilen probiyotik mikroorganizmalar ile fermente edilen “Probiyotikli Dana Sucuk” tüketicileri ile buluşuyor…

TARIM BAKANLIĞI ONAYLI ÜRETİLEN PROBİYOTİKLİ DANA  SUCUK

1953’ ten   bu yana güvenilir üretimini sürdüren  Başyazıcı Gıda, toplamda 6 bin 550 m2 kapalı alan üzerinde üretim süreçlerini yürütüyor.  İnsan sağlığını öncelik alarak ürünlerini tüketicileri ile buluşturan Başyazıcı; katkısız, koruyucu içermeyen, glutensiz ve yüksek proteinli içeriğe sahip ürün çeşitliliği ile sektördeki liderliğini sürdüyor. Tarım Bakanlığı onaylı, 2 yaşından itibaren tüm çocukların ve yetişkinlerin kullanabileceği Türkiye’de ilk ve tek olan probiyotikli dana sucuk; katkı maddesi olmadan güvenle tüketilebiliyor. Probiyotikli dana sucuğun faydaları arasında; bağırsak sisteminin çalışmasına normal seviyede destek vermek ve bağırsak sistemini kötü etkileyen gıdaların tüketimini azaltmak başta yer alıyor. Ayrıca raf ömrü boyunca içerdiği bakteriler ile bozulmadan sucuğun içinde kalan probiyotik, sürekli tüketim imkanı da sunuyor.

1696324591 Probiyotik Sucuk350gr Yan

“İŞLENMİŞ ET SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ OLUMSUZ ALGILARI YIKMAYI AMAÇLIYORUZ”     

Başyazıcı Gıda Yönetim Kurulu Başkanı  Murat Başyazıcıoğlu, Türkiye’de ilk kez üretilen ve tüketici ile buluşturulan “Probiyotikli ürünler” hakkında şu sözlere yer verdi; “Probiyotik ürünler günümüzde sıklıkla tüketilen ve sağlığa faydalı olan ürünler arasında yer alarak gittikçe popülerleşiyor.Bizim markamızın en önemli misyonu, insan sağlığını öncelik olarak görmesi.Bu konuda katkısız, koruyucu içermeyen, glutensiz ve yüksek proteinli içeriğe sahip ürünlerimizden taviz vermiyoruz. Türkiye’ de bir ilk oalrak ürettiğimiz bir kangalında yer alan bir milyon probiyotikli dana sucuğumuzu gönül rahatlığı ile tüketicilerimiz ile bululturuyoruz. Markamızı diğer rakiplerden ayıran en büyük özelliği “taze et” kullanıyor olması. Taze et akışını çoğunlukla Doğu Anadolu meralarında beslenen kendi bakım yöntemlerimiz ile büyüttüğümüz hayvanlarımızdan karşılıyoruz. İşlenmiş et sektörü ile ilgili olumsuz algıları olan müşteri kitlesini bilinçlendirmeyi amaç ediniyoruz. Probiyotik sucuğun en önemli özelliklerinden birkaç tanesi ise; bağışıklığı desteklemesi, besin emilimini arttırması ve antibiyotiklerin yol açtığı bağırsak problemlerini gidermeye yardım etmesi diyebiliriz” açıklamasında bulundu.