Skip to content Skip to footer

Türkiye’nin en teknoloji markaları ödüllerine kavuştu

NielsenIQ Türkiye ve Pazarlamasyon iş birliği ile dördüncü kez düzenlenen ve ülkemizin en teknolojik markalarının belirlendiği Tech Brands Turkey’de bu yılın listesi açıklandı. Her yıl olduğu gibi markaların teknoloji alanındaki tüketici-marka algısı NielsenIQ Türkiye tarafından ölçüldü ve ülkemizin en teknolojik markaları buna göre belli oldu. Teknoloji, pazarlama, dijital ve inovasyon alanlarında marka ve ajansların yarattığı ekosistemi bir araya getiren organizasyonun ödül töreni 20 Mart 2023 Pazartesi günü, Wyndham Grand Istanbul Levent’te gerçekleşti ve gecede toplam 41 farklı kategoride ödül verildi.

Tech Brands Turkey’de kazananlar, NielsenIQ Türkiye tarafından gerçekleştirilen dijital anket yöntemi ile tespit edildi. NielsenIQ Türkiye Tüketici Araştırmaları Direktörü Nur Serenli, Türkiye’nin en teknolojik markalarını belirleyen araştırmanın; Aralık 2022’de, Türkiye temsili 12 ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Adana, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum, Malatya, Gaziantep, / Kadın-Erkek, 15-64 yaş arası, A-B-C1-C2 SES, 1000 kişi ile) hayata geçirildiğini ifade etti. Serenli, “Araştırmamız kapsamında tüketicilere, 41 kategoride açık uçlu sorular yönelterek Türkiye’nin en teknolojik markalarını belirlemelerini istedik.” dedi.

Tech Brands Turkey hakkında görüşlerini paylaşan NielsenIQ Türkiye Genel Müdürü Afrika ve Orta Doğu Analitik Başkan Yardımcısı Didem Şekerel Erdoğan ise “Teknoloji, pandemi ile karşı karşıya kaldığımızdan bu yana, hiç olmadığı kadar hayatımızda. Eğitimden sağlığa, alışverişten spora kadar her türlü aktiviteyi bugün teknolojiyi kullanarak yapıyoruz. Teknolojinin bu katalizör etkisi ile değişim ve dönüşüm yolculuğunun çok daha hızlı olduğunu; yenilikçi teknolojilerin markaların ürün ve hizmetlerine yansımalarını her zamankinden daha fazla görüyoruz. Tech Brands, dijital ve teknolojik dönüşümü önceliklendiren markaların öne çıkmasında önemli bir girişime imza atıyor. Biz de NielsenIQ olarak, Tech Brands Turkey girişimine, markaların teknolojiye yaptıkları yatırımın tüketiciye yansımalarını ölçen araştırmanın gerçekleştirilmesinde ve Türkiye’nin en teknolojik markalarının belirlenmesinde destek olduk.” şeklinde konuştu.

Tech Brands Turkey 2023’te kazananlar şu şekilde:

Arçelik Türkiye’nin En Teknolojik Markası Penti İç Giyim
Arçelik Beyaz Eşya Yurtiçi Kargo Kargo
Arçelik Klima Zara Kadın Giyim
Shell Akaryakıt Gratis Kişisel Bakım
Forum Alışveriş Merkezi Baymak Kombi
Mutlu Akü Araç Aküsü Arzum Küçük Ev Aletleri
Avis Araç Kiralama Getir Market Ürünleri Online/Mobil Sipariş
Lassa Araç Lastiği İstikbal Mobilya
Ziraat Bankası Banka Honda Motosiklet
Ziraat Bankası Mobil Banka sahibinden.com Online Alışveriş/İlan
E-Bebek Bebek Bakım Ürünleri Trendyol Online Alışveriş/Moda
Casper Bilgisayar Ford Otomotiv Üreticisi/Ticari
Kiğılı Erkek Giyim Acıbadem Sağlık Kurumu
IKEA Ev Dekorasyon AXA Sigorta
Taç Ev Tekstili Adidas Spor Giyim
Cif Ev Temizlik Malzemeleri Teknosa Teknoloji Marketi
Pronet Güvenlik Sistemleri Türk Telekom Telekomünikasyon
Sabiha Gökçen Havalimanı Etstur Tur Operatörü
THY Hava Yolu Yataş Bedding Yatak
Burger King Hızlı Servis Restoranı/Hamburger Yemek Sepeti Yemek Online/Mobil Sipariş
Dominos Hızlı Servis Restoranı/Pizza Migros Zincir Market