Skip to content Skip to footer

Türkiye’nin markalarından Cumhuriyetin 100. yılına özel görkemli kutlama

Türkiye’de organize perakende sektörünün en güçlü temsilcisi Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde planladığı etkinliklere devam ediyor.

Kutlama programı çerçevesinde üye markalarla basın ve iş dünyasının temsilcileri, Atatürk’ün direktifiyle 1924’te kurulan ve Türkiye’nin ilk ulusal bankası Türkiye İş Bankası’nın ana kredi kartı markası Maximum Kart ve Türkiye İş Bankası iştiraki olan e-ticaret sektörünün hızla büyüyen yenilikçi platformu Pazarama’nın ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

sinan oncel

BMD Başkanı Sinan Öncel, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in sadece siyasal bir rejim değişikliği anlamına gelmediğini söyledi. Cumhuriyet’in aynı zamanda vatandaşlığa geçişi, fırsat eşitliğini, aydınlanmayı, ekonomik kalkınmayı, Türkiye’yi çağdaş uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkarma vizyonunu ifade ettiğini vurgulayan Öncel, şunları söyledi:

‘Her fabrika bir kaledir’ diyen Atatürk’ün bize gösterdiği hedefe kararlılıkla ilerlerken 100 yılda çok büyük mesafe kat ettik. Sayıları her geçen gün artan markalarımız, dünyanın dört bir yanında Türkiye’yi temsil ederek en değerli ihracat kalemlerini oluşturuyor. Organize perakende sektörünün büyümesine katkı sunmak ve markalı ekonominin gelişimine destek olmak için 2001’de kurulan BMD çatısı altındaki 202 üyemize ait 505 marka, 110 ülkede 17 bini aşkın mağaza ve satış noktası ile ülkemizin tanıtım elçileri gibi çalışıyor. Bütün çalışmalarımızı bu bilinçle yürütürken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere olan inancımızı bir kez de O’nun manevi huzurunda kayda geçirmek için 7 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret ettik. Yönetim Kurulu üyelerimiz, markalarımızın temsilcileri, çalışanlarımız ve aileleri ile birlikte hem Atatürk’e hem de O’nun nezdinde tüm silah arkadaşlarına saygımızı ve minnetimizi dile getirdik. Bu akşam da markalarımızın temsilcileri ve iş dünyasından konuklarımızla özel bir etkinlikte buluştuk. Atatürk’ün bilime ve güzel sanatlara verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Biz de Büyük Önder’i, tiyatro ve müziğin gücüyle anmak ve anlatmak istedik. Bu anlamlı etkinliğe destekleri için Maximum Kart’a, Pazarama’ya ve destekçi tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.”