Skip to content Skip to footer

Türkiye’nin milli gururu Hafız Mustafa iftar sofralarına lezzet katıyor

160 yıllık deneyimiyle geleneksel tatlar sunuyor

Ramazanın gelmesiyle birlikte iftar sofraları, geleneksel lezzetlerle donatılmış bir ziyafete dönüşüyor. İftar sofralarının vazgeçilmez unsurlarından biri de tatlılar. Türkiye’nin köklü lezzetlerini ve geleneksel tatlarını dünyaya tanıtan Hafız Mustafa, Osmanlı Sarayının en önemli tatlıları arasında yer alan bol fıstıklı baklava, ALA soslu cevizli ve fıstıklı tatlılar, kadayıf ve muhallebi gibi geleneksel tatlıları ile iftar sofralarına lezzet katıyor.

Ramazan ayında, iftar sofraları çeşit çeşit lezzetlerle donatılırken, geleneksel tatlılar da iftarın en sevilen tatlarından biri olarak öne çıkar. Osmanlıdan günümüze lezzet ve kültür elçisi olarak gelen, 160 yıllık tecrübeye sahip gurme tatlıcı, birçok medeniyetin buluşma noktası Hafız Mustafa 1864, sunduğu Türk baklavası, kadayıf, künefe ve sütlü tatlılarla yemek sonrasını bir lezzet şölenine dönüştürüyor.

Geleneksel lezzetler ile unutulmaz bir lezzet deneyimi

Türkiye’nin milli gururu Hafız Mustafa, koruyucu madde, glikoz şurubu ve yapay renklendiricilerden kaçınarak her lokmada saf ve sağlıklı bir deneyim sunuyor. Geleneksel Türk baklavasını klasik halinden daha farklı bir lezzete taşıyabilmek için geliştirilen ALÂ sos; pasta ve hamur işi çeşitlerinden, sütlü tatlılara, künefe ve trileçeye kadar onlarca tatlıyı bambaşka bir tat haline dönüştürüyor. Bol fıstığı ve özel sosu ile damaklarda eşsiz bir tat bırakan Afet-i Devran ve Fıstıklı Dürüm, unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

Hafız Mustafa ile lezzetli bir mola

Birbirinden lezzetli tatlılar ile kendini şımartmak ve sevdiklerine tatlı bir sürpriz yapmak isteyenler Beyazıt, Eminönü, Taksim, Nuriosmaniye, Pera, Sirkeci, Sultanahmet, Porto Vadi, Aqua Florya, Üsküdar, Bodrum, Antalya başta olmak üzere Türkiye’de 14 noktada bulunan Hafız Mustafa 1864 mağazalarından leziz ürünlere ulaşabilir.

Türkiye’nin milli gururu Hafız Mustafa iftar sofralarına lezzet katıyor - Perakende.org