Skip to content Skip to footer

Unilever, Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda “Temiz Gelecek” için  hayata geçirdiği lokal uygulamaları anlattı

“Regenerating local” temasıyla 12-13-14 Eylül tarihlerinde The Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da gerçekleşen Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda, Unilever Türkiye üç yıl önce konferansta duyurduğu Temiz Gelecek Vizyonu kapsamında hayata geçirdiği lokal uygulamaları anlattı. 

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı“regenerating local”temasıyla global sorunların çözümünde lokal uygulamaların önemini sektörün önde gelen aktörleriyle ele aldı. 12-13-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen, dünyadan ve Türkiye’den önemli katılımcıların yer aldığı konferansta Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisi adına katılan Cif Marka Müdürü Nedim Can Serintürk, şirketin 2020’de duyurduğu Temiz Gelecek Vizyonu kapsamında global ve lokal ölçekte yapılan yenilikleri anlattı.  12 Eylül Salı günü saat 15:15’te gerçekleşen oturumun moderatörlüğünü ise Show TV ana haber spikeri Pınar Erbaş Ersoy üstlendi. Oturumda Pınar Erbaş Ersoy’un sorularını yanıtlayan Nedim Can Serintürk Unilever’in Temiz Gelecek hedefleri kapsamında hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı ülkelerin gerçekleştirdiği inovatif çalışmaları ve bu çalışmalardan elde ettiği iş sonuçlarını paylaştı.

Unilever’in “topluma ve gezegene pozitif katkı sağlama” misyonunu faaliyet gösterdiği ülkenin dinamikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden şekillendirdiğini söyleyen Nedim Can Serintürk; Ev Bakım Kategorisi’nin global iş stratejisi olan Temiz Gelecek’in farklı ülkelerdeki lokal uygulamalarla pozitif dönüşüme küresel ölçekte nasıl etki ettiğine de değindi. Birleşik Krallık ve Çin’de yapılan inovasyonlardan örnekler veren Nedim Can Serintürk; Türkiye’de Cif, OMO, Domestos ve Yumoş markalarıyla yaptıkları uygulamaları da aktardı.