Skip to content Skip to footer

Uzakdoğu’dan Bonna’ya Akıllı Tasarım ödülü

Dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan sıra dışı koleksiyonları, benzersiz ürün kalitesi ve zengin ürün gamı ile HoReCa dünyasında köklü bir yer edinen premium porselen markası Bonna, Uzakdoğu’nun en prestijli ödüllerinden olan Design Intelligent Award’tan (DIA) ödülle döndü.  Bonna’nın yeme-içme sektöründe kâğıt bardak ve plastik kap kullanımını azaltmayı hedeflediği porselen bardak koleksiyonu Softline, akıllı tasarımı ile “Honorable Mention” ödülüne layık görüldü.

1983’te küçük bir seramik atölyesinde sektöre adım atan Kar Porselen’in çatısı altında faaliyetine başlayan Türkiye’nin ilk %100 premium HoReCa markası Bonna, aldığı ödüllere her geçen gün yenilerini ekliyor. Son olarak Uzakdoğu’nun en prestijli yarışmalarından Design Intelligent Award’tan (DIA) ödülle dönen Bonna, porselen bardak koleksiyonu Softline ile “Honorable Mention 2022” ödülüne layık görüldü.

Kâğıt bardak ve plastik kap kullanımını azaltmayı hedefliyor
Geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir ürünleri ile dikkatleri üzerine çeken Bonna, Akıllı Tasarım ödülünün sahibi Softline Koleksiyonu ile yeme-içme sektöründe kâğıt bardak ve plastik kap kullanımını azaltmayı hedefliyor. Doğaya ve yaşama saygılı üretimi benimseyen marka, kahve tutkunlarını da doğaya hak ettiği nezaketi ve özeni göstermeye davet ediyor. Kahveden alınan hazzı, porselenin saflığı ile artıran Softline porselen bardak koleksiyonu, sağlıklı ve rengârenk bir seri sunuyor.  Softline, kâse olarak da kullanılabilen alternatif boy seçeneği ile aynı zamanda şehir yaşamına rahatlık katıyor.

Bonna’dan sürdürülebilir ipuçları
Sürdürülebilir üretim anlayışını marka kimliğinin merkezine koyan Bonna, dünyada 500 milyar kâğıt bardak ve 50 milyar plastik kapak tüketildiğini vurguluyor. İçerisindeki plastik kaplamadan dolayı kâğıt bardakların yüzde 99’unun geri dönüştürülemeyip, atık haline geldiği bilgisini paylaşan Bonna, porselen ve geri dönüştürülebilir ürünler kullanmak gibi basit adımlarla bu tüketimi dünyamız adına olumlu hale getirebileceğimizin ipuçlarını veriyor.

Kahve keyfine keyif katacak Softline Koleksiyonu’nu https://bonna.com.tr/urun-kategori/be-the-barista/ adresinden incelemek ve satın almak mümkün.