Skip to content Skip to footer

‘Vizyon 100’ küresel platform olma yolunda ilerliyor

Vizyon 100 Heyeti, ‘Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’ni küresel boyuta taşıma çalışmaları için İzmir’de bir araya geldi

Vizyon 100 Heyeti, her yıl Ekim ayında Çeşme’de düzenlenen ve iş dünyasının önemli liderlerini bir araya getiren “Dijital CEO ve Liderler Zirvesi”ni küresel arenaya taşıyacak iş birliklerini ele almak üzere İzmir’de bir araya geldi. Toplantıda alınan kararlar çerçevesinde, tesis edilecek iş birlikleri ile zirveye küresel ölçekte stratejik görüş alışverişinin yapılacağı buluşma noktası kimliği kazandırılması hedefleniyor.

Özel sektör bazında Türkiye Gayrisafi Yurt İçi Hasıla’sının (GSYH) yaklaşık yüzde 75’ini oluşturan kurumların liderlerini bir araya getiren Vizyon 100 Platformu, 3-5 Ekim 2024 tarihleri arasında Çeşme’de gerçekleştirilecek olan 6. Dijital CEO ve Liderler Zirvesine global liderlerin katılmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Zirveye küresel kimlik kazandırma çalışmaları kapsamında, Akın Palazoğlu (Martin Bauer Türkiye Genel Müdürü), Aydın Kuzaltı (TEKA Avrasya CEO), Berkay Güner (Vizyon 100 Kurucu) Bülent Kutlu (Startup Trace CEO), Prof. Dr. Cumhur Coşkun Küçüközmen, Dr. Hakan Özçelik (Metalif CEO), Halit Erol Şengünler (Vector Grup CEO), Hülya Çakıcı Hacıoğlu (Idea House Kurucu & Genel Müdür), Murat Sarpel (Vestel CEO Danışmanı), Necmettin Akçay (Necron Energy Yönetim Kurulu Başkanı), Nursel Aydın (Beysu Enerji CEO), Özgür Çertuğ (Polibak Genel Müdürü), Sezin Sivri (BPW İzmir Başkan Yardımcısı), Teoman Alper Yiğit (FANUC Türkiye Genel Müdürü), Tuba Durmuşoğlu (Necron Energy Genel Müdürü) ve Ufuk Gedikli’nin  (Randstad Türkiye Genel Müdürü) yer aldığı Vizyon 100 heyeti, işbirliği çalışmalarını değerlendirmek ve hızlandırmak adına İzmir’de toplandı.  Heyet, iş birliklerini değerlendirmek ve hızlandırmak üzere bir araya gelerek, zirvenin küresel boyutta etkili olabilmesi adına atılacak adımları masaya yatırdı. Toplantıda Vizyon 100 Platformu, “Dijital CEO ve Liderler Zirvesi”nin küresel çapta tanınmasına katkı sağlamak amacıyla üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapma yönünde  önemli kararlar alındı.

‘Vizyon 100 kuresel platform olma yolunda ilerliyor 2

Güner: Zirveyi küresel boyuta taşıyacak iş birlikleri yapıyoruz

Vizyon 100 Kurucusu Berkay Güner yapılacak iş birliklerine dair değerlendirmelerde bulundu. Güner, “Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’nin global yolculuğunda her paydaşın desteğine ihtiyacımız var. Ege bölgesinin ve tabii ki ülkemizin önemli kurumlarının desteği ve ortak anlayışıyla hareket edecek olmamızı çok değerli buluyoruz. 6. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi ile ülkemiz adına önemli kazanımlarımız olacak. Bu yolculukta bize verecekleri destekler için platform adına her bir paydaşa içtenlikle teşekkür ediyoruz” dedi.

Ekim ayında Çeşme’de düzenlenecek 6. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’nde altı başlıkta konuşmalar yapılacak. Ulusal ve uluslararası çapta söz sahibi 50’den fazla konuşmacının yer alacağı zirvenin sonunda 10 önemli başlıkta sunulacak strateji belgesi tüm dünyada yayımlanacak. Zirvede global liderlerin görüş sayfalarının olacağı “Digital CEO & Leaders / Metal Collar (AI), 2025” başlıklı Vizyon 100 kitabı ilk defa katılımcılara sunulacak.

‘Vizyon 100’ küresel platform olma yolunda ilerliyor - Perakende.org