Skip to content Skip to footer

Watsons Türkiye, Hatay’ın yerel ürünlerini satışa sunarak deprem bölgesine ve döngüsel ekonomiye destek oluyor

Sürdürülebilirlik alanında perakende kozmetik ve kişisel bakım  sektörüne öncülük eden Watsons Türkiye; deprem bölgesine destek olmak ve döngüsel ekonomiyi desteklemek için Hatay’ın yerel ürünlerini raflarına taşıyor. Bu üretimle Watsons; döngüsel ekonomiye katkı sunmanın yanı sıra Hatay’ın yöresel ürünlerini geniş kitlelerle buluşturarak bilinirliğinin artırılmasına, dolayısıyla ekosistemdeki devamlılığına da katkı sağlıyor.

Watsons Türkiye, 6 Şubat depreminden etkilenen 11 ilden biri olan Hatay’da, yerel üretimi desteklemek ve döngüsel ekonomiye katkı sağlamak için bir  sürdürülebilirlik projesi hayata geçirdi. Hatay’a özgü bir bitki olan kabak lifi ve kabak lifli doğal içerikli sabunları mağazalarında ve online kanallarında satışa sunan Watsons Türkiye, bu projesiyle yerel ürünlerin öne çıkarılmasından sürdürülebilir ürünlerin yaygınlaşmasına, deprem bölgesindeki üretimin artırılmasından döngüsel ekonominin desteklemesine kadar pek çok faydayı aynı anda sunuyor.

Hatay’ın yöresel ürünleri olan kabak lifi ve kabak lifli sabunlar, ürün yaşam döngüsünün sürdürülebilirliğine hizmet eden bir üretim ve tüketim modeli olan döngüsel ekonomiyi destekliyor. Bu projede kullanılan malzemeler ürün döngüsüne geri kazandırılabiliyor ve değerlerini mümkün olduğunca uzun süre koruyabiliyor.

Doğaya geri kazandırıılabilen ürünlerle atık oluşumu en aza iniyor

Bir bitki olan kabak lifi, zeytinyağı ve gliserin bazıyla üretilen kabak lifli doğal sabunlar doğaya geri kazandırılabilme özelliğine sahip olup, çevre atığı oluşturmuyor. Bu sayede kaynak kullanımı ve atık oluşumu da en aza indiriliyor. Sabun bittiğinde ise sabundaki kabak lifi ileri dönüşümle temizlik alanında kullanılabiliyor ve bir bitki olduğu için doğada kolayca çözünerek çevreye zarar vermiyor.

Proje kapsamında Hatay’da üretilen ürünler:

  • Creamol Sünger Doğal Kabak Lifi 2’li / 39,95 TL

Doğal kabak lifi sentetik duş lifleri yerine kullanılabilecek doğal bir alternatif olarak öne çıkıyor. Vücut ve yüz bakımı için ideal olan ürün, doğal ve yumuşak yapısı ile cilt temizliğinde ölü deri hücreleri gidermeye yardımcı oluyor. Doğal kabak lifi, cilt tonunun dengelenmesine ve cildin daha pürüzsüz görünmesine de destek oluyor.

2’li Doğal Kabak Lifi, tercihe göre kişisel bakım ya da temizlik alanlarında kullanılabiliyor. Kişisel bakım için kullanılabilen kabak lifi, istenirse temizlik alanında kullanılmaya devam edilebildiği için uzun süre kullanım sağlıyor. Kabak lifi doğal bir bitki olduğu için kullanımı sonlandığında doğada tamamen çözünebiliyor ve atık oluşturmuyor.

Ürün linki: https://www.watsons.com.tr/creamol-sunger-dogal-kabak-lifi/p/BP_1357748

  • Creamol Ballı Eşek Sütlü Kabak Lifli Sabun / 59,95 TL

Nemlendirici özellikleri ile bilinen bal ve eşek sütü içeren Ballı Eşek Sütlü Kabak Lifli Sabun, cildin nemlendirilmesine ve beslenmesine katkı sağlarken aynı zamanda lüks bir temizlik deneyimi sunuyor. Cilt kuruluğunun önlenmesine destek olan sabun, gün boyu ciltte ferah bir his uyandırıyor. Sabun bittiğinde, sabundaki kabak lifi istenirse temizlik alanında kullanılmaya devam edilebildiği için uzun süre kullanım sağlıyor.

Ürün linki: https://www.watsons.com.tr/creamol-sabun-kabak-lifli-balli-esek-sutlu-125-g/p/BP_1357741

  • Creamol Aloe Vealı Kabak Lifli Sabun / 59,95 TL

Aloe Veralı Kabak Lifli Sabun özel formülü ile cildi temizlerken aynı zamanda cildin nemlendirilmesine ve beslenmesine yardımcı oluyor. Aloe Vera cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaya, kuruluk hissini önlemeye destek olurken, gliserin cildin nemlendirilmesine katkı sağlıyor. Kabak lifi ise cildi derinlemesine temizlemeye, arındırmaya ve canlı bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor. Sabun bittiğinde, sabundaki kabak lifi istenirse temizlik alanında kullanılmaya devam edilebildiği için uzun süre kullanım sağlıyor.

Ürün linki: https://www.watsons.com.tr/creamol-sabun-kabak-lifli-aloe-vera-125-g/p/BP_1357734