Skip to content Skip to footer

Yaz aylarının favorisi meyveli soğuk çaylar olacak

Dünya’nın en büyük çay üreticilerinden Alman çay markası “Teekanne” Fersan distribütörlüğü ile raflarda yerini alırken, şekersiz, kalorisiz, kafeinsiz doğal bir ürün olan, çilek-portakal, şeftali ve egzotik çarkıfelek meyvesinin lezzetinin birleştiği Teekanne soğuk çayları şimdiden yaz ayının favorisi olmaya aday.

Fersan, poşet çay sektörünün Dünya 3’üncü, bitki ve meyve çaylarında ise Avrupa’nın lider üreticisi Teekanne’yi Türkiye’ye getirdi. Almanya’dan bitkisel ve meyve infüzyonlarında dünya lideri olan Teekanne Meyve Çaylarının üretimi ve dağıtımı Fersan ile gerçekleştiriliyor.

Çilek-portakal, şeftali ve egzotik çarkıfelek meyvesinin lezzetli tadıyla yaz sıcaklarının en güzel alternatiflerinden biri olan soğuk çaylar, market raflarında ve online satış kanallarında yerini aldı. Teekanne Cool Sensations çilekli-portakallı, şeftali ve çarkıfelek meyveli soğuk demleme çay, iki muhteşem meyve aromasının bileşimini deneyimleme fırsatı sunuyor.

Çilek-portakal, şeftali ve çarkıfelek meyvesinin lezzetleri bir araya geldiğinde, serinletici bir etki yaratırken, meyveli çay poşetleri, üstüne soğuk su döküp 5-8 dk arası bekleyerek içiliyor.

Teekanne Cool Sensations soğuk demleme çaylar, meyve ve doğal aromalardan oluşan içeriği ile dikkati çekerken, ürünlere tüm Migros’lardan ve www.fersan.com.tr’den ulaşmak mümkün.

Hazırlama ipucu ise; 1 fincan çay için 1 adet çay poşeti, bir çaydanlık için en az 4 adet çay poşeti alın. Çay poşetinin üzerine soğuk su (15-20°C) dökün ve 5-8 dakika demlenmeye bırakın. Lezzeti için çay poşetini nazikçe çalkalayın. İstediğiniz kadar buz ekleyin ve tadını çıkarın.