Skip to content Skip to footer

Yeni İnci, üretim kapasitesini artırdı

İç giyim sektörünün lider markalarından Yeni İnci, 2023 yılının ilk çeyreğinde üretim kapasitesini iki katına çıkardı. 15 üretim tesisiyle faaliyet gösteren Yeni İnci, yıllık 12 milyon adet üretim yapmayı hedefliyor.

Kaliteyi ve çeşitliliği önceliklendiren ve iç giyim sektörünün lider markalarından olan Yeni İnci, 2023’ün ilk çeyreğinde yeni yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Türkiye’de iç giyim sektörünün yüzde 35’ini yöneten Yeni İnci, 6 adet olan üretim tesisini 15’e çıkardı.

Altı farklı üretim tesisinde yıllık 6 milyon adet üretim hacmini 12 milyon adete çıkarmayı hedefleyen Yeni İnci, üretim tesislerine yenilerini ekledi. Kırıkkale ve Sivas illerinde de üretim tesisi kuran şirket, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmayı planlıyor. Üretiminin yaklaşık yarısını 50’den fazla ülkeye ihraç eden Yeni İnci, deprem bölgesine de özel üretim yapıyor.

Deprem bölgesi için özel üretim…

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 11 ili etkileyen depremin ardından Yeni İnci, bölgenin iç giyim ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Felaketin ilk gününden itibaren bölgeye çok sayıda ürün gönderimi yapan Yeni İnci, üretiminin bir kısmını bölgenin ihtiyacı için ayırdı.

Deprem bölgesine yardımların sürdürülebilir olması gerektiğini vurgulayan Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan; ‘Yeni İnci olarak üretimimizin bir kısmını afet bölgesine göndermek üzere planladık. İhtiyaçlar doğrultusunda iç çamaşırı, pijama ve içlik gibi ürünlerimizi bölgeye sevk etmeye devam ediyoruz. Resmi kurumlarla irtibat halindeyiz, tüm ihtiyaçların tamamlanması için çalışmalarımız sürekliliğini sağlayacak. Afet bölgesinde hayat normale dönene kadar ihtiyaçlar hep olacak. Bizler 2023 yılı sonuna kadar bölgenin iç giyim ihtiyacını karşılaya devam edeceğiz.’ dedi.