Skip to content Skip to footer

Yeni İnci’den Manisa’ya üretim tesisi

İç giyim sektörünün lider markalarından Yeni İnci, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2023 yılının son yatırımını yapan Yeni İnci, Manisa’ya üretim tesisi kuruyor.

Kaliteyi ve çeşitliliği önceliklendiren ve iç giyim sektörünün lider markalarından olan Yeni İnci, 2023’ün son çeyreğinde yeni yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Yıllık yaklaşık 7 milyon adet üretim hacmi ve satış adedi ile Türkiye’de iç giyim sektörünün yüzde 35’ini yöneten Yeni İnci, Manisa’ya yeni bir üretim tesisi kurmaya hazırlanıyor.

Şu anda on farklı üretim tesisiyle faaliyet gösteren Yeni İnci, Aralık ayında faaliyete geçecek olan Manisa’daki üretim tesisi bölgenin ekonomisine katkı sağlamaya hazırlanıyor. Yeni tesisle yıllık üretim hacmini yüzde 10 artırmayı hedefleyen Yeni İnci, üretiminin yaklaşık yarısını dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor.

Anadolu’nun yükselen bir değer olduğunu belirten Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan; ‘Zorlu geçen 2023 yılında da yatırım yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 60 yıldır sektörün öncüsü olarak her zaman büyümeye, ekonomi ve istihdama katkı sağlamaya odaklandık. Manisa’daki fizibilite çalışmaları tamamlandı, en kısa zamanda üretime başlayacağız. 2024 yılında da yatırım yapmaya devam edeceğiz.’ dedi.

Kaliteli üretimi ve 3 bine yakın ürün çeşitliliğiyle hizmet veren Yeni İnci; iç giyim, pijama, ev giyim ve spor giyim ürün gruplarıyla kullanıcılara birçok farklı alternatif sunuyor.