Skip to content Skip to footer

Yeni İnci’den ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda kadınlara destek

Dünya çapında 2,3 milyon kadını etkileyen meme kanserinin taranmasını ve önlenmesini teşvik etmek amacıyla kutlanan ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda Yeni İnci kadınlara destek oluyor.

Yaklaşık altmış yıldır iç giyim, ev giyim, pijama ve spor giyim ürün gruplarıyla kadınların her an yanında olan ve inovatif ürünleriyle sektörün lider markalarından Yeni İnci, kadınların sağlığı açısından risk oluşturan meme kanserine yönelik toplumda bilinç oluşturmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Kadınlarda en sık görülen ve her yedi kadından birinde rastlanan meme kanseri sebebiyle göğsü alınmış kadınlar, psikolojik travmanın yanı sıra kıyafet seçimlerinde de zorluk yaşıyorlar. Buradaki hassasiyeti fark eden Yeni İnci, geliştirdiği protez sütyen sayesinde kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor.

İnovatif ürünleriyle sektörde fark yarattıklarını ve kadınların her zaman yanında olduklarını belirten Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan, “Yeni İnci olarak her zaman fark yaratmayı ve kadınların hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Maalesef üzücü bir şekilde tek göğsü ya da her iki göğsü alınmış kadınların operasyon öncesindeki fiziki görüntülerine sahip olabilmeleri için ürettiğimiz protez sütyenler birçok kadın tarafından kullanılıyor. Yaşadıkları bu zor dönemde onlara destek olarak kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Yeni İnci olarak kadınların her zaman yanındayız.’’ dedi.