Skip to content Skip to footer

Yenibiriş’te üst düzey yönetici atamaları gerçekleştirildi

Tanju Öztürk CPO, Erdoğan Sezkir ise COO görevine getirildi

Yenilenen vizyonuyla “teknolojik insan kaynakları şirketi” olarak işe alım süreçlerinde aday ve işverenlere yönelik 360° hizmet sunan Yenibiriş’te üst düzey iki atama gerçekleştirildi. Tanju Öztürk Yenibiriş’in yeni CPO’su (Chief Product Officer) olurken Erdoğan Sezkir ise COO’su (Chief Operating Officer) olarak atandı.

Yenibiris CPOsu Tanju Ozturk

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Tanju Öztürk, bunun yanı sıra Continious Product Discovery Londra’da kullanıcı odaklı iş geliştirme eğitimi aldı. Kariyerinde daha önce Hepsiburada, Avansas, Kariyer.net, Yemeksepeti.com, Aslanoba Grubu ve Borusan Grubu’nda deneyim ve ürün yönetiminden sorumlu olarak görev alan Öztürk, Yenibiriş çatısı altındaki görevinde İnsan Kaynakları ekosistemleri üzerinde çalışacak. Buradaki görevinde işverenlerin çalışan deneyimi ihtiyaçları doğrultusunda yapay zeka destekli mülakat sistemi, çalışan memnuniyeti ve çalışan bağlılığı modülleri, aday takip sistemi, performans ölçme & değerlendirme sistemi, eğitim gelişim sistemi, online referans kontrol sistemi, kişilik envanter modülleri gibi pek çok farklı alandaki ürünlerle ilgili geliştirmeleri yönetecek. Öztürk’ün aynı zamanda aday odaklı ürün yönetimi de geliştireceği alanlar arasında olacak. Sosyal mentorluk sistemiyle yeteneklere 360 derece destek sağlayacak ürünlerin geliştirileceği yeni dönemde Öztürk ile birlikte Yenibiriş, teknolojinin desteğiyle iş aramada fırsat eşitliği kavramlarına yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor.

Yenibiris COOsu Erdogan Sezkir

Balıkesir Üniversitesi’nden mezun olan Erdoğan Sezkir, HP ve Dell gibi önemli teknoloji firmalarında başladığı kariyerine Milliyet Emlak Saha Satış Temsilcisi olarak devam etti. Burada ekip liderliği ve satış müdürlüğü yaptı. 2018 yılından itibaren Yenibiriş’te Satış Direktörü olarak görev alan Sezkir, görevi sırasında müşteri sayısında %100 ciro bazında ise 10 kat artış yaratan başarıları gerçekleştirdi. Sezkir yeni görevinde yapay zeka destekli yetenek projelerini yaygınlaştırmak ve üye müşteri sayısını arttırmak gibi görevlere odaklanacak.