Skip to content Skip to footer

Zeliha Akçaoğlu’nun “Gizli Bahçeler” resim sergisine büyük ilgi

Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde sergilenen Zeliha Akçaoğlu’nun karma resim sergisi “Gizli Bahçeler” sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Tepe Emlak tarafından yönetilen Başkentin gözde alışveriş merkezlerinden Next Level AVM’de yer alan Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi, Zeliha Akçaoğlu’nun karma resim sergisi “Gizli Bahçeler”e ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sanatseverlerce büyük ilgi gören sergi, 6 Kasım tarihine kadar sürecek.

Yurtiçinde ve yurtdışında 100’ün üzerinde karma sergiye katılan, ödüllü ressam Prof. Dr. Zeliha Akçaoğlu geçtiğimiz günlerde gerçekleşen açılışta “Gizli Bahçeler” hakkında şu bilgileri verdi:

“Sergi aslında daha çok kadınlarla ilgili… Kadınların doğa ile birleşerek güzel işler başardığını, doğayla ne kadar uyumlu olduğunu anlatıyor. Günümüzde doğanın nasıl kirletildiğini, yok edildiğini biliyoruz. Ben doğayı en iyi kadınların koruduğunu düşünüyorum. Serginin konsepti aslında doğa ve insan, ama bir yandan da o ‘Gizli Bahçeler’ kadınları temsil ediyor. Kadınlar yapıyor o bahçeleri… Aslında belki de kadınlar, gizli bahçelerin ta kendileri…”

Prof. Dr. Kıymet Giray’ın küratörlüğünde gerçekleşen “Gizli Bahçeler” Resim Sergisi, 6 Kasım tarihine kadar 10.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.