Skip to content Skip to footer

Zincir Mağazalar Derneği Başkanı Serhan Tınastepe, dijital dönüşüm projelerini ve yeni dönemdeki beklentilerini açıkladı

Zincir Mağazalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, PG23’te yeni dönemin dijitalleşme sürecini ve gelişimini değerlendirdi.

Covid döneminde, 5 yılda planladıkları dijital dönüşümü 6 ayda gerçekleştirdiklerini aktaran Tınastepe, dijitalleşme sürecinde ki gelişimin çok kısa süre içerisinde Avrupa ve Amerika düzeyine gelebileceğini iletti.

Yeni hükümetin kurulmasından sonra beklenti ve taleplerini açıklayan Serhan Tınastepe, hem tüketici hem de firmalar tarafından finansmana erişim olanaklarının genişletilmesini, kredi kartı taksit yasaklarının gevşetilmesini, Türkiye’de ki tüm AVM’ler de ortak alan yönetmeliğinin daha doğru, daha şeffaf bir şekilde yönetmeliğe uygun hale getirilmesini gerektiğini açıklarken, mağazalaşmaya KDV teşviği desteğinin gelmesini de talepleri arasına ekledi.

 

Zincir Mağazalar Derneği Başkanı Serhan Tınastepe, dijital dönüşüm projelerini ve yeni dönemdeki beklentilerini açıkladı - Perakende.org