Skip to content Skip to footer

Metro Chef taze baharatlar kendine has aromalarıyla mutfaklara lezzet katıyor

Metro Türkiye, kendi markası Metro Chef ile raflarına taşıdığı 15 çeşit taze baharatla kırmızı et, tavuk ve balık yemeklerinden salatalara, pizzadan çorbalara, soslardan mezelere her çeşit yemeğe ayrı bir tat katıyor. Birbirinden farklı aroma ve tatlarıyla sunulan taze ve ayıklanmış baharatlar hem profesyonel mutfaklardaki hem de evlerdeki şeflere pratik bir kullanım sunarken, tadı damaklarda kalacak lezzetlerin de en büyük yardımcısı oluyor.

33 yıldır Türk mutfağının değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, kendi markası altında raflarında sunduğu ürünlerle kaliteyi ve lezzeti bir araya getiriyor. Profesyonel mutfaklar için yarattığı çözümlerle gastronomi sektörüne de yön veriyor.  Metro Chef markası altında oregano kekikten Frenk maydanozuna, kişnişten tarhuna, taze fesleğenden biberiyeye 15 çeşit taze baharatı raflarına sunan Metro Türkiye, tadı damaklarda kalan pek çok yemeğin, çorbanın ve salatanın mütevazi kahramanı olan taze baharatları mutfaklar ile buluşturuyor.

Metro Türkiye’nin birbirinden farklı aroma ve tatlarıyla sunduğu yerli üretim, taze ve ayıklanmış baharatlarla dilediğiniz yemeğe pratik bir şekilde lezzet katabilirsiniz. İster içinizi ısıtacak bir çorba yapın ister çok özel bir ana yemek ya da salata, meze ve sos, bırakın birbirinden farklı aromalarıyla taze baharatlar eşsiz bir lezzet deneyimi için en özel tamamlayıcınız olsun!

Pizzadan et yemeklerine, hamur işlerinden sıcak yemeklere, makarnadan salatalara tüm yemek tercihlerinize en çok yakışacak taze baharat çeşitleri, Metro Türkiye raflarında sizleri bekliyor.

Taze fesleğen pizzaya, limon çiçeği salatalara çok yakışıyor

Metro Chef Taze Fesleğen, özellikle salataların ve pizzaların olmazsa olmazı. Aromasıyla kendine hayran bırakan bu taze baharatı Pesto sos yapımında kullanılabilirsiniz. Metro Chef Taze Kırmızı Fesleğen ise yine pizza ve salatanın yanı sıra makarna, çorba, et ve tavuk yemeklerinde tercih edebilirsiniz.

Ayıklanmış olarak satılan Metro Chef Taze Kekik ise kırmızı etten tavuk ve balığa tüm et yemeklerini zenginleştirmekle kalmıyor, soğuk kış gecelerinde bitki çaylarına sağlık ve lezzet katıyor. Akdeniz mutfağına yönelik Metro Chef Taze Biberiye (Rozmarin) ise ayıklanmış haliyle mutfaklarda büyük bir kolaylık sağlarken, aromasıyla ızgara et, biftek, balık ve tavuk yemeklerine eşlik ediyor. Ayrıca bitki çayları ve çorbalar için de kullanılıyor. Oğulotu veya Melissa olarak da bilinen Metro Chef Limon Çiçeği ise çorba, meyve salataları, balık ve limonata yapımında farklı ve özgün aroması ile eşsiz bir uyum sağlıyor.

Et yemeklerini kişniş, Oregano kekik ve tarhun ile taçlandırın

Hamur işleri ve tuzlu çöreklerin vazgeçilmez malzemelerinden biri olan Metro Chef Taze Kişniş, kendine has aroması ile ızgara et, tavuk ve balık yemeklerinizde de lezzeti bir üst boyuta taşıyor. En lezzetli salatalar, ızgara et, tavuk yemekleri için tercih edebileceğiniz bir diğer taze baharat ise kendine has kokusu ile öne çıkan Metro Chef Oregano Kekik. K vitamini, manganez, demir, E vitamini, triptofan ve kalsiyum kaynağı olan Metro Chef Oregano Kekik’i diğer sıcak yemek çeşitleri ile zeytinyağlılarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Söğüş ve mevsim salatalarına da eklenebilen, Sibirya mutfağının vazgeçilmezleri arasındaki Metro Chef Taze Tarhun Otu’nu ise, balık ve et yemeklerinin soslarına, sebze çorbalarına ve böreklere lezzet katmak için tercih edebilirsiniz.

Ayıklanmış haliyle kolayca üzerine sıcak su ekleyip çay olarak sağlığa faydalı bir şekilde tüketilebileceğiniz Metro Chef Taze Adaçayı’nın sahip olduğu hoş koku ve tat ile ördek, kaz ve tavuk yemeklerine apayrı bir lezzet katmanız da mümkün.

Taze Baharatların Tarladan Sofraya Yolculuğunu Takip Edin

Gıda okuryazarlığı konusunda farkındalık yaratma amacıyla Tabağında Ne Var? hareketini başlatan Metro Türkiye, 2020 yılından bu yana meyve ve sebzede %100 izlenebilirlik sağlıyor. Ürünün etiketinde yer alan QR kod okutulduğunda, hangi çiftçinin ürünü hangi tarlada ne zaman hasat ettiğinden, ürünün pestisit ve ağır metal analizlerine, hasat edildiği tarla ve paketlendiği tesislerin gıda güvenliği ve adil çalışma koşullarına uyumluluk denetimlerinden, besin değeri analizlerine kadar tüm hikâyesi görülebiliyor. Bu sistem ile Metro Chef taze baharatların tarladan sofraya yolculuğunu ürünün üzerinde yer alan QR kod ile takip edebilirsiniz.