Skip to content Skip to footer

Sürdürülebilir Gıda Ödülleri’nden Fazla’ya 2 ayrı kategoride ödül

Sürdürülebilir gıda sistemleri kurmayı hedefleyen ve bu alanda geliştirilen yenilikçi projelerin, iş birliklerinin ve girişimlerinortaya çıkmasına ilham ve yön vermek amacıyla bu sene ilk kez düzenlenen Sürdürülebilir Gıda Ödülleri sahiplerini buldu. Bugüne kadar 58 bin ton gıdayı kurtaran Fazla, Atık Yönetimi ve İş Birliği kategorileri olmak üzere iki ayrı ödül aldı.

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Gıda Ödülleri, sürdürülebilir gıda sistemlerinin oluşmasına olanak sağlayan kurumları öne çıkararak geniş kitlelere ulaştırmayı; iyi uygulamaları arttırmayı ve değişimi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bugüne kadar 58 bin ton gıdayı kurtaran Fazla, bu sene ilk kez düzenlenen Sürdürülebilir Gıda Ödülleri’nde yer alan toplam 6 kategorinin Atık Yönetimi Kategorisi  ve İş Birliği Kategorisinde iki ayrı ödül aldı. Ödülleri Fazla adına Fazla Pazarlama Lideri Koray Koçer ve Fazla ekibi Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Semra Sevinç’ten teslim aldı.

Fazla Pazarlama Lideri Koray Koçer, iki ayrı kategoride aldıkları bu ödüllerden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek, “7 yıldan uzun süredir devam ettiğimiz Dünyamızı kurtarma yolculuğunda hem küresel hem de yerel çapta birçok ödül aldık, çok değerli başarılara imza attık. Bu zamana kadar Türkiye’nin dört bir yanında yarattığımız etki ile oluşturduğumuz farkındalığı görmek ve görüldüğümüzü hissetmek doğru yolda yürüdüğümüzü bizlere bir kez daha hatırlattı. Dünya’nın iyiliğini dert edinen ve bu doğrultuda etki yaratmak adına yorulmak nedir bilmeden çalışan Fazla ekibi olarak çıtayı her zaman yükseltmeye, sürdürülebilir sistemler kurmaya ve bu alana öncülük etmeye devam edeceğiz. Atık oluşumunu önlemek ve var olan atıkların en yüksek fayda ile döngüsel ekonomiye kazandırılmasını sağlamak için yaptığımız çalışmaları artık ülkemiz sınırları dışına da taşırken her zamankinden güçlü adımlarla ilerleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Sürdürülebilir Gıda Ödülleri’nden Fazla’ya 2 ayrı kategoride ödül - Perakende.org