10 binlerce çocuk iki dev sayesinde gülümseyecek

27 Kasım 2014 Perşembe

Migros ve Ariel, gelenekselleşen “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” ile 10 binlerce çocuğu mutlu etmek için güçlerini birleştirdi. Bu yıl 5’incisi hayata geçirilen “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” süresince 15 Aralık’a kadar Migros Mağazaları’nda toplanacak giysiler, önce Ariel ile temizlenip ardından Toplum Gönüllüsü gençler tarafından Ocak ayı boyunca çocuklara yeni gibi tertemiz ulaştırılacak

10-binlerce-cocuk-iki-dev-sayesinde-gulumseyecek

Perakende sektörünün öncüsü Migros, çamaşır deterjanı pazarında birçok yeniliğin ve teknolojinin öncüsü Ariel ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” ile bu yıl da 10 binlerce çocuğu daha mutlu etmeye hazırlanıyor. Kampanya ile Ariel ve Migros, Türkiye’deki toplumsal dayanışma ve paylaşım geleneğini sürdürerek küçülen giysileri Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’un desteği ile çocuklara ulaştıracak.

Kampanya kapsamında müşteriler tarafından Türkiye genelindeki tüm Migros Mağazaları’na teslim edilen çocuk kıyafetleri, kendi içlerinde yaş ve cinsiyete göre ayrıştırılacak. 15 Aralık gününe kadar toplanan giysiler, öncelikle Ariel tarafından yıkanarak temizlenecek ve ütülenecek. Yeni gibi tertemiz hazırlanacak giysiler daha sonra Toplum Gönüllüsü gençler tarafından Türkiye çapındaki ihtiyaç sahibi çocuklara Aralık ayı boyunca ulaştırılacak.

“Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” ile Türkiye’deki toplumsal dayanışma ve paylaşım geleneğine önemli bir katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyen P&G Marka Operasyonları Direktörü Oya Canbaş, “Türk aile geleneğinde dayanışma çok önemlidir. Ariel markası olarak her zaman kadınlarımızın ve çocuklarımızın yanında yer aldığımız projelere destek verdik. Bu yıl da “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası”nın 5’incisini gerçekleştirerek ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak bizim için çok değerli. Ariel ailesinin ‘Tek yıkamada leke çıkarmada en iyisi’ sloganıyla markamızın leke çıkarma performansında ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyoruz. Rekabetçi performansımızı yansıtan bu iddiamız paralelinde, çocuklarımızın küçülen giysilerini yıkıyor, temizleyip ütülüyor ve yeni gibi tertemiz bir şekilde çocuklara ulaştırıyoruz. Bu yılki kampanya kapsamında şu ana kadar 50 binin üzerinde kıyafet toplandı ve bu sayı hızla artmaya devam ediyor. Proje ortağımız Migros’a ve bu projede bize 2’nci kez destek veren Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile kampanya süresince desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Migros Ticaret AŞ Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama Direktörü Aysun Zaman ise, “Duyarlılık ilkesini özümseyen bir marka olarak yıllardır toplumun ihtiyaç duyduğu alanlarda  sürdürülebilir pek çok projeye imza atıyoruz. Gelecek nesillere verdiğimiz önemi hayata geçirdiğimiz çalışmalarla her fırsatta gösteriyoruz. Müşterilerimiz de toplumsal duyarlılığa verdiğimiz önemi biliyor ve bizleri her zaman destekliyorlar. Kıyafet bağış kampanyası sayesinde bugüne kadar 160 binin üzerinde çocuğumuza ulaştık. Migros Mağazaları, bağışlarıyla katkı sağlayan müşterilerimiz için paylaşmanın ortak adresi oldu. Bu yılki kampanyamızla 10 binlerce çocuğa daha ulaşacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Proje ortağımız Ariel’e, toplanan kıyafetleri çocuklara ulaştırmamızı sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı’na ve kıyafet bağışlarıyla kampanyaya destek veren tüm müşterilerimize tekrar teşekkür ederiz” diye konuştu.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Eş Başkanı Tuğba Jabban "Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası" ile ilgili görüşlerini şöyle paylaştı, “12 yıldır Türkiye’nin her yerindeki yerel ihtiyaçları belirleyip, gençlerin katılımıyla bu ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapıyoruz. Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası, bizim çok önem verdiğimiz birçok değeri buluşturan bir proje Bu kampanya ile  Toplum Gönüllüsü gençlerin Türkiye'nin her yerinden on binlerce ihtiyaç sahibi çocuğa yeni gibi tertemiz kıyafetler ulaştıracak olmaları son derece memnun edici. Bu proje için çalışan herkese vakfımız ve gönüllü gençlerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaşmak istediği kıyafetleri 15 Aralık’a kadar Migros Mağazaları’na götüren hayırseverlerin kıyafetleri, Ariel ile yıkanıp Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) desteği ile Toplum Gönüllüsü gençler tarafından Türkiye’deki çocuklara ulaştırılacak.

İlk olarak 2007 yılında başlayan “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” çerçevesinde, bugüne kadar 160 binin üzerinde çocuk, Ariel ile yıkanmış tertemiz giysilere kavuştu. Bu yılki kampanya ile birlikte toplamda 220 binin üzerinde çocuğa ulaşılması hedefleniyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri