2’nci Kabak Festivali yoğun ilgi gördü

07 Kasım 2017 Salı

Önemli değerlerin yaşatılmasına öncülük eden Agora Alışveriş Merkezi, 2’nci Kabak Festivali ile Sakaryalıların gönlünü fethetti. Birbirinden farklı ve anlamlı projeleri ile şehrin gözde mekanı haline gelen Agora AVM, 3-4-5 Kasım tarihlerinde kabak fotoğrafları sergisi, kabak tatlısı yarışması, halk oyunları gösterisi, workshop çalışmaları gibi ve daha birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı

2nci-kabak-festivali-yogun-ilgi-gordu

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Agora Kabak Festivali ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Festival kapsamında 1 hafta önceden alışveriş merkezinin farklı noktalarına konumlandırılan dekorlar ile ziyaretçiler hatıra fotoğrafları çektirdiler. 3-4-5 Kasım tarihlerinde dopdolu etkinliklere ev sahipliği yapan Agora Alışveriş Merkezi’de, kestane kabağının yanı sıra su kabağı çalışmalarına da yer verildi.

 

3 Kasım Cuma günü başlayan kabak festivalinde 3 gün boyunca kestane kabağının tohum halinden büyümeye kadar tüm gelişme evrelerinin gösterildiği fotoğraf çalışmaları sergilendi. Sakarya’nın tek Su Kabağı Oyma Sanatçısı olan Cihan Yemenli el emeği çalışmalarını Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile buluşturdu. Gösterileri sırasında kuruduktan sonra nasıl boyandığı, nasıl süslendiği ve ışıklandırılması konusunda sorular soran seyircilerin tek tek soruları yanıtlandı.Kabak sergisini ziyaret eden kişilere Agora AVM tarafından kabak tohumu ve ekimi hakkında bilgilendirme yazılarının bulunduğuhasır keseler hediye edildi.

 

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı, aşçı, ressam, heykeltıraş ve mutfak dekoratörü olan Haşim Demirtaş Agora 2’nci Kabak Festivali’nin onur konuğu oldu. Yaptığı muhteşem oyma çalışmalarını sergileyen Haşim Demirtaş, bugüne kadarki tecrübelerini anlatıp, sanatı hakkında gelen soruları tek tek cevapladı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri