Agora MS’i konuşarak bilinçlendirecek

21 Ekim 2015 Çarşamba

Her hafta Cuma günü alanında uzman konukları ağırlayan Agora Sohbetleri’nde 23 Ekim Cuma günü İzmir Multipl Skleroz Derneği’nden Doç.Dr. Muhteşem Gedizlioğlu konuk olacak. Gedizoğlu, “Multipl Skleroz’de Yorgunluk ” konusunu izleyiciler ile paylaşacak

agora-msi-konusarak-bilinclendirecek

23 Ekim Cuma günü Agora Sohbetlerinin konuğu olacak olan Doç.Dr. Muhteşem Gedizlioğlu, Multipl Skleroz hastalığını ne kadar tanıdığımızı, MS’in ne ve nasıl bir hastalık olduğunu, MS belirtilerini, tanı ve tedavi yöntemlerini tüm detayları ile Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile paylaşacak.

Doç. Dr. Muhteşem Gedizlioğlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 1977 yılında tamamlamıştır. Nöroloji Uzmanlığını da 1982 yılında ayni fakültenin Nöroloji AD’dan almıştır. 1982-1984 yılları arasında SB Ağrı Devlet Hastanesinde zorunlu devlet hizmetini tamamladıktan sonra SB İzmir Atatürk Devlet Hastanesinde Başasistan olarak göreve başlamıştır.  1989 yılında doçent unvanını almış ve 1991 yılında çalışmakta olduğu kliniğin şefi olmuştur.  Burada daha önceden var olan ve çalışmalarına ara veren EMG laboratuvarını yeniden aktif hale getirmiştir. 1989 yılında doçent unvanını almış ve 1991 yılında çalışmakta olduğu kliniğin şefi olmuştur. 1994 yılında Multipl skleroz polikliniğini kurmuştur.


Multıpl Sklereoz nedir?
Multipl skleroz en sık 20- 40 yaş arası genç erişkinlerde ortaya çıkabilen, ancak çocukları ve daha ileri yaştaki kişileri de etkileyebilen bir merkezi sinir sistemi hastalığıdır. Genç insanlarda travmalardan sonra en sık ikinci nörolojik özürlülük nedenidir. Genellikle tekrarlayan ataklarla başlar. Bu ataklar en az 24 saat sürmekle beraber genel olarak birkaç hafta sürebilir ve sonrasında kendiliğinden ya da ilaç tedavisi ile büyük oranda veya tamamen düzelir. Bu ataklar sırasında sıklıkla görülen belirti ve bulgular arasında gözde puslu görme veya görme kaybı, çift görme, bacaklarda uyuşma-güçsüzlük, dengesizlik yer alır. Bazı durumlarda ataklar tam düzelmeyebilir, kalıcı nörolojik bulgulara yol açabilir. Bazı durumlarda nörolojik bulgular yavaş ilerleyici bir seyir gösterebilir.


Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerinin günümüz hastalıkları hakkında bilgilenmeleri ve bilinçlenmeleri için çeşitli vakıf ve dernekler ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, 23 Ekim Cuma günü gerçekleşecek”  Multipl Skleroz” konulu sohbetin çok faydalı olacağına değinerek, tüm İzmirlileri Agora Sohbet”lerine davet etti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri