Büyük Usta Hayali Küçük Ali eserleri Antareste

29 Temmuz 2011 Cuma

Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ramazan ayı boyunca çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 1 30 Ağustos tarihleri arasında Hayali Küçük Ali Hacivat Karagöz Sergisi Antareste.

buyuk-usta-hayali-kucuk-ali-eserleri-antareste
Asıl adı Mehmet Muhiddin Sevilen olan Türk Gölge Sanatının büyük ustası Hayali Küçük Ali, 1886 1974 tarihleri arasında yaşamıştır. 60 yıla yakın bir süre Karagöz oynatarak bu oyunun üstatları arasında yer alan Küçük Ali, 20 yıl boyunca TRTde radyo programları gerçekleştirmiş, kitaplar yazmış, meddahlık yapmış ve halkevlerinde öğretmenlik yaparak birçok öğrenci yetiştirmiştir.Ramazan ayının vazgeçilmezi, Geleneksel kültürümüzün ortaoyunu ve meddah ile birlikte en önemli köşe taşlarından biri olan gölge oyunumuz Karagöz Hacivat oyunları günümüzden yüz yıllarca önce ortaya çıkmış, insanları eğlendirirken düşündürmüş, zaman zaman toplumsal bilinç oluşmasında öncü bir rol oynamıştır.Karagöz ve Hacivat oyununu, hiçbir özelliğini bozmadan günümüze taşıyarak, yapmacıksız bir şekilde aktaran Hayali Küçük Ali, Atatürkün huzurunda da gösteri yapmış ve Onun tarafından destek görmüştür.Ramazan ayı boyunca büyük ustanın 100i aşkın eserinin yer aldığı Hayali Küçük Ali Hacivat Karagöz Sergisi Antareste ziyaretçilerimizle buluşuyor.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri