İskenderun’da tarihe yolculuk

13 Aralık 2013 Cuma

“Bir Zamanlar İskenderun’da Küçük Bir Tren Varmış” sergisi, Prime Mall İskenderun’da açıldı

iskenderunda-tarihe-yolculuk

İskenderun şehrinin altyapısının inşası için gerekli taşların nakliyesini sağlayan dekoviller ve dekovil hatları, araştırmacı yazar Mert Sandalcı’nın yıllardır biriktirdiği 34 adet kartpostal ve fotoğrafla  dün (12 Aralık) Prime Mall İskenderun’da açılan sergiyle gün ışığına çıktı.

Prime Mall İskenderun’daki sergi açılışına araştırmacı yazar Mert Sandalcı, tiyatro ve sinema oyuncusu Hamdi Alkan’ın yanı sıra, Denizciler Belediye Başkanı Eshabil Soydan, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Dönmez ve Doğan Erten, AK Parti İskenderun Belediye Başkan aday adayı Seyfettin Dingil, CHP İskenderun Belediye Başkan aday adayı Mehmet Mursaloğlu da katıldı.

Sergide, 1910-1930 yıllarına ait İskenderun şehrini ve dekovil hatlarını gösteren kartpostalların yanı sıra, Hamdi Alkan’ın koleksiyonunda yer alan 1911 yılına ait dev bir İskenderun panoraması ve haritalar da yer aldı. Açılışta bir konuşma yapan Sandalcı,  demiryollarına tutkun olduğunu ve 1990’ların başından itibaren dekovil hatlarıyla ilgili belgeler topladığını anlattı.  Hamdi Alkan ve Prime Mall İskenderun AVM Müdürü Tamer Güzel’in de bir konuşma yaptığı törende, sınırlı sayıda basılan “Bir Zamanlar İskenderun’da Küçük Bir Tren Varmış” adlı kitabın tanıtımı da yapıldı.

12-31 Aralık günleri arasında gezilebilecek olan serginin sponsorluğunu Prime Mall İskenderun üstleniyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri