Araştırmada Yenilikler Konferansı yaklaşıyor

10 Mayıs 2013 Cuma

Yalnızca araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri sosyal projelere aktarılan tek konferans olan "Araştırmada Yenilikler Konferansı”, 15 Mayıs Çarşamba günü Swissotel The Bopshorus’ta gerçekleştirilecek

arastirmada-yenilikler-konferansi-yaklasiyor

Araştırmanın en sıcak konularını, alanında uzman global araştırmacılarla ve Vural Çakır’ın konferans başkanlığında gündeme getirecek olan ve tam gün sürecek konferansta hayatımızın yeni normaline dönüşen sosyal medyadan araştırmada nasıl yararlanıldığı, araştırma amaçlı olarak sosyal medya topluluklarının oluşturulmasının ipuçları Andrew Leary tarafından paylaşılacak.

Son yılın en çok tartışılan konularından olan “Big Data” (büyük veri) için analitik yol haritası çıkıyor. Büyük veriden içgörüye nasıl gidilir konusunu Charles Adriaennses anlatacak. Konferansta aynı zamanda coğrafi Konum (geo-location) bazlı araştırmanın kullanım alanları, Londra olimpiyatlarında yapılan uygulama ile birlikte tartışılacak. James Randall bu bölümün konuğu olacak.

Gelişen ülkelerde mobilin yaratıcı araştırma uygulamaları, Afrika ve gelişen ülkelerde mobilin araştırmada nasıl kullanıldığı Kenya’dan bir konuşmacı Darren Smith ile paylaşılacak. Siyasal araştırmada devrimci yöntem ve ABD Başkanlık kampanyasının öyküsü; Washington Post’un en başarılı ilan ettiği araştırmanın yöneticisi Clifford Young tarafından anlatılacak.

Bütün bunlarla beraber araştırmada neuroscience kullanımı; ne kadar, nereye kadar? Tıp, bilişsel psikoloji ve reklamın uzmanları neuroscience-EEG uygulamalarını bir panelde tartışacak. Konferansa katılım Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yapılacak 200 TL’lik bağışla gerçekleştirilebilecek. Toplanan bağışlarla TEGV bünyesinde bulunan Ateşböceği gezici öğrenim biriminin 2 yıl boyunca Türkiye’de faaliyet göstermesi ve yaklaşık 6 bin çocuğa eğitim vermesi planlanıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri