Bahar sürprizi

16 Nisan 2013 Salı

ECE Türkiye tarafından yönetilen Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi’nden bahar sürprizi

bahar-surprizi

Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi; havaların ısındığı, yaza doğru heyecanlı adımların atıldığı şu günleri “bahar şenlikleri”  ile taçlandırmaya hazırlanıyor. Alışveriş Merkezi’nin içinde bulunan ve bir buçuk yıldır faaliyet gösteren Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, ücretsiz etkinlikleri ile çocuklara tüm sıcaklığıyla Nisan ayında da hizmet verecek.

“Bahar” temasıyla 3-6 yaş ile 7-14 yaş grubu çocukların kalbini bir kez daha fethedecek olan ÇKM; Bahar Resimleriyle süslenen kapalı mekanında 5-27 Nisan arasındaki Cuma ve Cumartesi günleri açık olacak. Çocuk Kültür Merkezi katılımcıları, Antik dönem mitlerinden günümüze “bahar” mevsiminin yaşama ve duygularımıza kattıklarını sanat yoluyla öğrenecekler. Pablo Picasso ve Sandro Botticelli gibi ölümsüz ressamların tablolarını kolaj tekniğiyle tuvala aktaracak olan çocuklar; seçkin yayınevlerinin bahar ve yaz tematiğinde hazırlanmış kitaplarından seçkileri eğitmenleriyle dramatize etme şansı yakalayacaklar. Minik sanatseverler; İtalyan besteci Antonio Vivaldi’nin eserleriyle eşliğinde “müziğin gücü adına” notalara dokunacakları gibi Minik Bahçıvanlar atölyesi ile ilkbahar bitkilerini tanıyacak, bitki yetiştiriciliğinin ilk adımlarını kendi saksılarını süsleyerek atacaklar. Neomarin Çocuk Kültür Merkezi süreç boyunca Tasarım, Desen, Mitoloji, Dekor, Origami, Baskı, Kukla atölyelerinde öğrenmenin en eğlenceli halini tüm çocuklara tamamen ücretsiz olarak sunacak. Kültür Merkezi, Cuma günlerini geleneksel mutfak atölyeleriyle kapatarak, Minik Şefler’i bahar tadında hafta sonlarına hazırlayacak.

Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ise çok özel etkinliklerle kutlayacak. Ulu Önder Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği gün, Kültür Merkezi salonunda saat 11.00’de Papier Mache Tekniğiyle Türk Bayrağı Yapımı ile başlayacak. Eğitmenlerinin eşliğinde bu yaratıcı teknikle Türk Bayrağı yapacak olan çocuklar, alçı kalıplarla elde edecekleri Atatürk büstleriyle de dalgalanan bayrakları şereflendirecekler. Rutin atölyelerin ardından 14.00-17.00 saatleri arasında 23 Nisan çocuk gösterileri gerçekleştirilecek. Çevre okulların çok özel programlarla sahne alacakları gösterilerin ardından, Hediye Çarkı şans adına dönecek! Alanda el ele, gönül gönüle tam bir kardeşlik havası esecekken, yurtta ve dünyada barışın küçük elçileri sevgi dolu seslerini tüm büyüklere duyuracak. Gün, İstiklal Marşı’nın Okunuşu- Fener Alayı ile son bulacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri