Bahçepark Çocuk Kulübü’nde bir kültür mozaiği

16 Ağustos 2013 Cuma

Dünyaca ünlü mozaik ve fresklerin eşliğinde sanat tarihine ilişkin çok önemli bir deneyime hazır olun! Bahçepark Çocuk Kulübü Mozaik Günleri başlıyor…

bahcepark-cocuk-kulubunde-bir-kultur-mozaigi

Yaklaşık iki yıldır CarrefourSA Bahçepark Alışveriş Merkezi’nde ücretsiz etkinliklerini sürdüren Bahçepark Çocuk Kulübü, ramazan etkinliklerini bitirdi. Etkinlikler boyunca 3-6 yaş aralığındaki minikler Evvel Zaman İçinde Resim Atölyesi programında çeşitli tekniklerde resim eğitimi aldı ve resim sanatını eğitmenleriyle daha yakından tanıdı. 7-14 yaş grubu üyeleri ise el sanatları, çini, desen, tasarım, minik şefler, minik meddahlar ve tasvir atölyelerine katılarak geleneksel sanatlar eşliğinde keyifli bir ramazan geçirdi.

Okulların açılmasına çok az bir zaman kala, kulüp üyelerini yeni bir sürpriz bekliyor. 17 Ağustos - 26 Ekim arasında, mozaik sanatı tüm incelikleriyle beraber kulüp alanına taşınacak. Eski çağlar hakkında bize çok önemli ipuçları veren ve geçmiş zamanların derin izlerini günümüze taşıyan mozaiklerin uzmanlarla sunulacağı ve uygulanacağı etkinlikler, Bahçepark Çocuk Kulübü üyeleri için yeni bir kültür deneyimi olacak. Sanat tarihçileri ve arkeologlar tarafından hala incelenen, ülkemizdeki ve dünyadaki önemli müzelerde sergilenen mozaikler, konularına göre yan sanat dallarıyla etkinlikler süresince beslenecek.

Çocuklar Hatay Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kariye Müzesi, Sistine Şapeli gibi görkemli yapıları ve müzeleri sanal turlarla gezecek; arkeoloji, mitoloji, resim, felsefe atölyelerinde kültürün ve sanatın çok yönlü yüzüne şahitlik edecek. Her günün kolektif art saati ise etkinliklerin kalbi olacak gibi görünüyor. Çingene Kızı Mozaiği, Narkissos Mozaiği, Orpheus Mozaiği, Talassa Deniz Mozaiği, Geometrik Mozaik, Simurg Kabartmaları, Tavus Kuşu Mozaiği, Ktisis Mozaiği, Anastasis Mozaiği orijinaline uygun olarak uzman eşliğinde dev boyutlu zemin üzerine mozaik tekniğiyle işlenecek.

Çocukların akranlarıyla birlikte yaşayacağı bu eşsiz deneyim; ortak bir hedefe takım halinde yönelerek hedefi gerçekleştirme, konsantrasyon, uyum, adaptasyon gibi becerileri geliştirmeye de hizmet edecek. 17 Ağustos – 26 Ekim arasındaki program, Bahçepark Çocuk Kulübü’nün tüm etkinlikleri gibi ücretsiz. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri