Balda Türkiye’den bir dünya markası çıkıyor

25 Haziran 2013 Salı

Uluslararası bal pazarında aktif rol üstlenmeye hazırlanan Balparmak, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen Turquality® Programı’na hazırlık aşaması olan Marka Destek Programı’na dahil edildi

balda-turkiyeden-bir-dunya-markasi-cikiyor

Altıparmak Gıda’nın ulusal bal pazarının lider markası Balparmak, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen, hedefinde Türkiye’den dünya markaları çıkarmak olan Turquality® Programı’nın hazırlık aşaması Marka Destek Programı kapsamına alındı. Marka Destek Programı, Balparmak’ın küresel bal markası olma yolundaki altyapı hazırlıklarına önemli katkı sağlayacak.

Altıparmak Gıda olarak ilk hedeflerinin Balparmak markasını Turquality kapsamına sokmak olduğunu açıklayan Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, “Yıllardır Türkiye’nin en büyük bal ihracatçısı konumundayız. Artık Balparmak’ı bir dünya markası yapmak için kendimizi hazır hissediyoruz“ dedi.

2012 yılında Çin’e sürdürülebilir bal ihracatını yapan ilk Türk şirketi olduklarını belirten Altıparmak, “1994 yılından bu yana başta Almanya, Fransa ve Hollanda olmak üzere Avrupa’ya, Suudi Arabistan, Irak ve Dubai gibi birçok Ortadoğu ülkesine,  ABD ve Azerbaycan’a bal satıyoruz. 2011’de bal ihracatımızı 2010 yılına göre yüzde 30 oranında artırmıştık. 2012 yılında ise bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 35 artışla, hem sadece ambalajlı hem de markalı ballardan oluşan ve 1 milyon doların üzerinde bir rakama denk gelen 130 tonluk ihracat yaptık. Altıparmak Gıda olarak ihracatta her yıl daha büyük rakamlara ulaşıyoruz” diyerek kurumun bal ihracatı hakkında bilgi verdi.

Altıparmak Gıda, Balparmak’ı küresel marka olarak konumlama yolunda ilk adımı İstanbul’un Çekmeköy ilçesindeki tesisini yenileyerek atmıştı. Yeni kompleksin temel atma töreni 2012 yılında gerçekleşmişti. Maliyeti 30 milyon TL’yi bulan bu yeni yapı ile Altıparmak Gıda’nın depolama, analiz ve paketleme kapasitesinde önemli bir artış sağlanacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri