Başarının formülü NT’de açıklanıyor

22 Mayıs 2015 Cuma

Kitapseverlerin buluşma noktası NT, kişisel gelişimine önem vererek iş ve eğitim hayatında başarılı olmayı önemseyen okurların en çok tercih ettiği kitapları açıkladı

basarinin-formulu-ntde-aciklaniyor

NT Kitap Kategori Müdürü Yılmaz Şimşek konuyla ilgili şunları söyledi: “Gerek eğitim gerekse iş hayatımızda başarılı olmak istiyoruz. Başarılı bir yaşamın ipuçları için kişisel gelişim kitaplarına başvuruyoruz. Kişisel gelişimimize yatırım yaparak mesleki gelişimimize de katkı sağlamak; iş dünyası kitaplarının rehberliğinde ise başarılı bir kariyer yolculuğu hedefliyoruz. İşte bu yüzden hem kişisel gelişim kitaplarına hem de iş dünyası kitaplarına olan ilgi azalmıyor.”

Başarı için sadece kitap okumak yeterli değil
Kişisel gelişim kitaplarıyla ilgili Yılmaz Şimşek şunları ifade etti: “Kişisel gelişim alanında en çok tercih edilen kitapların ilk sırasında başarılı bir hayata dair ipuçları içeren kitaplar geliyor. En çok tercih edilen diğer kişisel gelişim kitapları ise hızlı okuma becerisi, hafıza teknikleri ve etkili ve güzel konuşma üzerine yazılmış olanlar. Konusu ve anlatımıyla farklılaşarak 2015 yılında okurların en çok ilgi gösterdiği kitap ise Elfabe oldu. El ve yüz çizgileriyle kişilerin mesleki tercihleri ve iş hayatlarında dikkat etmeleri gereken hususlar gibi pek çok bilgiye ulaşılabileceğini anlatan Elfabe, kişisel gelişim kitapları arasında bu yılın en çok öne çıkanı. Satış istatistiklerimize göre okurlar kişisel gelişim kitaplarını en çok sonbahar ve kış aylarında tercih etmekte. İlkbahar ve yaz aylarında dışarıda daha çok vakit geçirilirken sonbahar ve kış aylarında daha çok evde, işyerinde ve okulda geçirilen vakitler kişisel gelişim kitaplarına olan ilgideki artışın bir nedeni olarak görebiliriz.”

Şimşek, kişisel gelişim kitaplarıyla ilgili şu uyarıda da bulundu: “Çoğunlukla başarılı olmak motivasyonuyla okunan kişisel gelişim kitaplarını kişiyi başarıya götürecek kesin çözüm olarak görmek pek çok okurun düştüğü önemli bir yanılgı. Kişisel gelişim kitapları kişiyi başarılı yapmaz ancak başarıya giden yolda önemli ipuçları verebilir.”

Girişimcilik kitaplarına ilgi artıyor
Şimşek “Son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de sayıları artmakta olan başarılı girişimcilerle birlikte hem iş dünyasına yeni adım atanlar hem de iş dünyasında kendi girişimini gerçekleştirmek isteyenler girişimciliğe yönelik kitaplara oldukça fazla ilgi göstermekteler. Girişimcilerin en çok tercih ettiği konular arasında kendi işini kurma, inovasyon ve satış geliştirme hakkında yazılmış kitaplar yer alıyor. İş dünyasında başarılarıyla milyonlarca kişiye örnek olmuş kişiler arasından son birkaç yıldır olduğu gibi 2015 yılında da Apple’ın kurucusu Steve Jobs ve Starbucks hakkında yazılmış olan kitaplara ilgi devam ediyor. Liderlik, Yönetim ve İkna üzerine yazılmış kitaplar da iş dünyası kategorisi altında her zaman en çok tercih edilen konular olarak dikkat çekiyor.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri