Ciro endeksi artışta

01 Ekim 2013 Salı

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Ağustos ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre ciro endeksi 2012 Ağustos ayına göre yüzde 18 artış göstererek 163 puana ulaştı

ciro-endeksi-artista

AVM’lerdeki kiralanabilir alan (metrekare) başına düşen cirolar 2013 Ağustos ayında, İstanbul’da 667 TL, Anadolu’da 588 TL olarak gerçekleşerek Türkiye genelinde 620 TL’ye ulaştı.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayına göre 2013 Ağustos ayında endeks tüm ürün kategorilerinde yükseldi. Teknoloji market/elektrikli eşyalar ciroları yüzde 17, ayakkabı/çanta ciroları yüzde 13, hipermarket ciroları yüzde 4, giyim ciroları yüzde 17, yiyecek/içecek alanlarının ciroları yüzde 12 ve AVM’lerdeki diğer alanların ciroları yüzde 24 artış gösterdi.

AYD’den yapılan araştırmaya göre ziyaretçi sayısı endeksinde, Ağusto ayında, geçtiğimiz Temmuz ayına göre endeks değerinde yüzde 8’lik bir artış gözlendi. 

AVM Endeksi Ağustos ayı sonuçlarını değerlendiren AYD Başkanı Hulusi Belgü “Bu yıl Ramazan Bayramının Ağustos ayına  denk gelmesi sebebiyle ciroların hediyelik eşyayı da içeren “diğer” kategorisinde daha çok artış gösterdiğini gözlemlemekteyiz. Genel olarak tüm kategorilerde göze çarpan yükseliş ise gerçekleştirilen sezon sonu indirim kampanyaları ile ilişkilendirilebilir”dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri