Derimod 2 AVM’den çıkıyor

14 Temmuz 2014 Pazartesi

Martta kapılarını açan Akasya AVM’deki yerini beğenmeyen Derimod, AVM içindeki mağazasını kapattı. Ardından kuruluşundan bu yana faaliyet gösterdiği Akmerkez’den de çıkma kararı aldı

derimod-2-avmden-cikiyor

39 yıllık geçmişe sahip ünlü deri giyim markası Derimod, Akasya AVM ve Akmerkez’den çıktı. Mart ayında kapılarını açan Akasya AVM’deki yerini beğenmeyen marka, AVM yönetimiyle anlaşarak dekorasyona yaptığı masrafa rağmen, mağazasını kapattı. Derimod, bu kararının ardından aynı gruba ait diğer bir AVM olan Akmerkez’den de çıkma kararı aldı. Firma geçtiğimiz günlerde Akmerkez’deki mağazasını da boşalttı.

İstediğimiz yeri bulamadık
Derimod’un sahibi Ümit Zaim, bu kararı neden aldıklarına ilişkin olarak, “Biz aynı gruba ait Akbatı AVM’ye girmedik. Akasya AVM’de de istediğimiz mağaza yerini bulamayınca son dakikada üst katta bir ayakkabı mağazası açmaya karar verdik” dedi.

Mağaza açılınca yerinin basık ve güzel olmadığını gördüklerini belirten Zaim, mağazayı açmadan önce bu özelliklerini, planlara bakarak anlayamadıklarını vurguladı.
Prestij kaybına uğramamak için mağazayı kapatmaya karar verdiklerini anlatan Zaim, “Dekorumuzu aldık, AVM yönetimi ile anlaşarak çıktık” diye konuştu.

Mağazanın metrekaresi küçüktü
Derimod’un yine aynı gruba ait bir başka AVM olan Akmerkez’de de 78 metrekare mağazası olduğunu belirten Ümit Zaim, “Çok küçük bir mağazaydı. Derimod’un artık bu büyüklükte mağazası yok. Haziran ayında biten kontrat süremizi de uzatmak istemedik. Ve mağazayı kapattık. Tesadüf oldu” dedi.
Akasya AVM yetkilileri ise, Derimod’un mağazasını kapatmasıyla ilgili olarak markanın kendi kararı olduğunu, konunun bilgileri dâhilinde olmadığını açıkladı.

90 mağazaya ulaştı
Derimod’un hâlihazırda 90 mağazaya ulaştığını kaydeden Ümit Zaim, “Bütün AVM’lerdeki mağazalarımız göbekte ve çift cepheli” dedi.

Zaim, 1974 yılında deri ile modayı birleştirmek amacıyla kurulan Derimod’un, sektörde 39 yıldır faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Sektörünün lokomotif markalarından olan Derimod, 1982 yılında ABD Los Angeles/Beverly Hills’de mağaza açarak, yurt dışında kendi markasıyla faaliyet gösteren deri firması olma özelliğini taşıyor.

Bu haber Eylem Türk’ün Milliyet gazetesinde yer alan 14.07.2014 tarihli özel haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri