Dünya devi iade işlemlerini saniyelere indirecek

10 Ekim 2017 Salı

Dünya perakende devi Walmart, yapılan alışverişlerde ürünlerin iade süresini 35 saniyeye indirmeyi planlıyor

dunya-devi-iade-islemlerini-saniyelere-indirecek

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Perakende devi Walmart, iade sürecinden büyük bir yeniliğe gidiyor. Walmart, ürünlerin iade sürecinin müşteriler için ne kadar sinir bozucu olduğunu fark etmiş olacak ki, 9 Kasım’da (dün) Mobile Express Returns uygulamasını tanıttı. Walmart’ın yeni hizmeti, müşterilerin fiziksel olarak mağazaya gitmeden önce uygulamadan iade sürecini başlatmalarını sağlayacak.

 

Uygulama ise şu şekilde çalışacak: Müşteriler, iade etmek istediği eşyaları saptamak için uygulamadaki işlemleri takip edecekler. İşlem tamamlandıktan sonra ise Walmart mağazasından Mobile Express Lane’e girecekler. Burada uygulamada görünen QR kodu okuttuktan sonra geri ödeme, ertesi gün hesabına yatırılacak. Şirketin en fazla 35 saniye olacağını öngördüğü bu işlem Walmart’ın 4 bin 700’den fazla mağazasında geçerli olacak.

 

Bu haber, Deena M. Amato-McCoy’un www.chainstoreage.com’daki 09.10.2017 tarihli haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri