ECE Grubu Projeleri MIPIM Ödülleri’nde finalde

05 Şubat 2013 Salı

ECE Grubu Projeleri “Marmara Park” ve “Milaneo”, MIPIM Ödülleri 2013’te finale kaldı

ece-grubu-projeleri-mipim-odullerinde-finalde

Her yıl dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin ödüllendirildiği MIPIM Ödülleri’nde ECE Grubu, bu yıl iki projesi ile finale kaldı. 2012 yılının Ekim ayında İstanbul’da açılmış olan Marmara Park, “En İyi Alışveriş Merkezi” kategorisinde Avrupa’dan aday gösterilen tek alışveriş merkezi. ECE ayrıca Stuttgart’taki Milaneo projesi ile “Geleceğin En İyi Mega Projesi“ dalında finale kalmayı başardı ve böylelikle bu yılki MIPIM Ödülleri’nde Almanya’dan aday gösterilen üç projeden biri oldu. Ödüller için her kategoriden dört aday, jüri tarafından belirlendi. MIPIM Ödülleri, gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olarak biliniyor.

İstanbul’da yer alan Marmara Park, alışveriş merkezine bağlantılı Bauhaus Yapı Marketi ve Real Hipermarket de dahil olmak üzere, 100 bin metrekare kiralanabilir alanı, 4 bin araç kapasiteli otoparkı, dört kat üzerinde yer alan 250 mağazası, restoran ve kafeleri ve sineması ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri. 220 milyon Euro değerindeki projenin yatırımcıları, yüzde 50’şer payla, Deutsche Bank’ın sahibi olduğu yatırım fonu DWS ile ECE/Otto Grubu.

MIPIM Ödülleri’nin diğer adaylarından, Milaneo’nun inşaatına 2012 yılı sonbaharında başlandı. Karma yapısıyla Almanya’da benzersiz olan bu kentsel bölge gelişim projesi, yaklaşık 415 daireli konut, 165 odalı otel, 7 bin 400 metrekare brüt kat alanından oluşan ofis ve yeme-içme, gastronomi ve servis alanlarının da dahil olduğı yaklaşık 43 bin metrekare satış alanına sahip olan bir alışveriş merkezinden oluşuyor. Üç kat üzerinde yaklaşık 200 mağazanın bulunduğu alışveriş merkezi kısmının 2015 yılı ilkbaharında açılması planlanıyor. Karma projenin tamamının ise 2015 yazında tamamlanması bekleniyor.

Ödülleri veren ve MIPIM’i organize eden Reed Midem, bu yıl 23’üncü kez dünyanın en iyi gayrimenkul projelerini “MIPIM Ödülleri” ile taçlandırmış olacak. Bu yılki MIPIM Ödülleri kapsamında, uluslararası düzeyde en seçkin projeler sekiz kategoride ödüllendirilecek. Kazanan projeler, 12-15 Mart günlerinde, organizasyonun gerçekleştirildiği Cannes şehrinde, MIPIM Zirvesi sırasında belirlenerek ziyaretçilere açıklanacak. Kazananlar, jüri üyelerinin ve fuar katılımcılarının yüzde 50’şer oylarıyla belirlenecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri