Çorludan kazandığını Çorlu'ya geri kazandırıyor

25 Kasım 2013 Pazartesi

Marmara Şirketler Grubu sahipleri olan Öğücü ailesi Çorlu’da modern bir okul yaptırdı

corludan-kazandigini-corluya-geri-kazandiriyor

Marmara Şirketler Grubu Çorlu’ya okul yaptırdı. Okula anne ve babalarının isimlerini verdikleri Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel-Abdullah Öğücü Ortaokulu’nun açılışı, geniş bir katılımla geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Valisi Mehmet Ali Yerlikaya tarafından yapıldı.

7 bin 660 metrekare alana kurulu olan Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel-Abdullah Öğücü Ortaokulu, 35 derslik, 2 atölye, 1 görsel sanatlar sınıfı, 1 müzik sınıfı, 2 fen laboratuarı, 2 bilgisayar odası, 1 kütüphaneyle öğrencilere hizmet veriyor.

Gaziantepli olan Öğücü ailesi, sanayi yatırımlarının tümünü Çorlu’da yapıyor. Tekstille başladıkları iş yaşamlarını, Enerji ve Temizlik Kâğıtları sektörleriyle de çeşitlendiren şirket, Marmara Pamuklu, Marmara Elektrik Üretim, Lila Kağıt ve Onur Entegre AŞ kuruluşlarıyla üretimlerine devam ediyor.

Toplumdan kazandığının bir kısmını, topluma geri kazandırma sorumluluğu olduğuna inanan Öğücü ailesi, bunu yapmanın en kalıcı ve değerli yolu olarak eğitimi görüyor. Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel-Abdullah Öğücü Ortaokulu adını verdikleri bu okulla, vakfın bugüne kadar eğitime verdiği desteklere, bir yenisini daha ekledi.

Gönüllü Hizmet Vakfı 2010 yılında Aydınoğlu ve Öğücü Aileleriyle ailelerin yakın dostu ve ağabeyi olan Mustafa Saffet Ciğerli’nin önderliğinde kuruldu. Vakfın hizmet hedefi, kamu kurumlarıyla birlikte çalışarak yerel ihtiyaçları belirlemek ve Gönüllü Hizmet Vakfı’nın öncülüğünde eğitim, kültür ve sağlık tesisleri yaparak kamuya bağışlamak.

Vakıf kurucuları olan Öğücü Ailesi 2002 yılında Kadıköy’de 300 yataklı Aysel-Abdullah Öğücü Kız Öğrenci Yurdu’nu, Mustafa Saffet Ciğerli de Kadıköy Mustafa Saffet Anadolu Lisesi’ni inşa ederek, kamuya bağışladı. 

Gönüllü Hizmet Vakfı’nın kuruluştan bu güne hizmetleri, Pendik Mustafa Saffet Fen Lisesi (Ekim 2013’te hizmete açıldı) Çorlu Aysel- Abdullah Öğücü Ortaokulu, (Kasım 2013’te hizmete açıldı),  Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi (Dış cephesi bitti iç donanımları sürüyor, 2014 yılı içinde hizmete açılacak) Gaziantep İnal Aydınoğlu İlköğretim Okulu (İnşaatı devam ediyor)Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri