Doğuş Grubu, gıda işini büyütüyor

06 Kasım 2012 Salı

Doğuş Grubu’nun patronu olan Ferit Şahenk, yeme-içme sektöründeki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi

dogus-grubu-gida-isini-buyutuyor

Gruba bağlı olarak bu yıl eğlence, yeme-içme sektöründe hizmet vermek üzere kurulan D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) portföyüne bir markayı daha katarak hamburgerci oldu. Geçen ay Moğol Barbekü konseptinin Türkiye’deki temsilcisi Go Mongo'nun yüzde 60'ını alan Ferit Şahenk, Go Mongo'nun bünyesindeki Gurme Servis Ticaret'in de tamamını aldı.

Londra merkezli dünyaca ünlü Gourmet Burger Kithchen'ı (GBK) Türkiye'ye getiren Gurme Servis Ticaret'te ana hissedar olan Şahenk, böylece gıda zincirine hamburgeri de ekledi. Türkiye'de iki restoranı bulunan Gourmet Burger Kithchen'ın 55'i İngiltere'de olmak üzere 70'ten fazla şubesi bulunuyor. GBK’nın İrlanda, Yunanistan, Bahreyn, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar'da da zinciri bulunuyor.

Kaynak: Milliyet


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri