Şanlıurfa’ya 100 milyon liralık süt yatırımı

13 Mayıs 2013 Pazartesi

Yaşar Holding bünyesindeki Pınar Süt, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni süt fabrikasının temellerini attı

sanliurfaya-100-milyon-liralik-sut-yatirimi

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Holdingimizin 5 yıllık yatırım planları çerçevesinde 500 milyon TL’lik yatırım bulunuyor. Bunun 100 milyon TL’sini Pınar Süt Şanlıurfa Fabrikası’na ayırdık” dedi.

100 bin metrekare alan üzerine kurulacak Pınar Süt Şanlıurfa Fabrikası, Şanlıurfa ve çevre illerden toplanacak çiğ sütler ile yıllık 180 milyon litre işleme kapasitesine sahip olacak. Fabrika direkt 250, dolaylı olarak da 5 bin kişiye gelir kaynağı yaratacak. Pınar Süt Şanlıurfa Fabrikası’nda ilk etapta süt, yoğurt, ayran ve meyve suyu üretilecek.

Fabrika, ihtiyaçlar doğrultusunda ürün çeşitliliği artırılacak şekilde projelendiriliyor. Ayrıca tesiste son sistem otomasyon ve üretim teknolojileri kullanılacak. Fabrika en geç 2014’ün ilk çeyreğinde faaliyete geçecek.

Kaynak: Hürriyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri