Gucci gerçek kürke hayır diyor!

13 Ekim 2017 Cuma

Dünyanın en önemli lüks markalarından Gucci, 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonundan sonra gerçek kürk kullanımını tamamen durduracağını duyurdu

gucci-gercek-kurke-hayir-diyor

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

London College of Fashion tarafından düzenlenen Kerring Talk’ta konuşan Gucci CEO’su Marco Bizzarri Gucci’nin yeni kürk politikasını açıkladı. Ünlü marka şimdi Uluslararası Kürksüz Perakende Programı’na katılmak üzere.

 

Gucci elinde kalan tüm kürklü ürünleri açık artırma ile satacak ve bundan sonraki ürünlerinde vizon, çakal, rakun, tilki, tavşan ve astragan kürkü kullanımını durduracak.

 

Sürdürülebilirliğin özellikle moda sektöründe önemli bir konu olduğunu belirten Bizzarri: “Mükemmel değiliz fakat yaptığımız şeyi geliştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Benim için sürdürülebilirlik, Gucci gibi markaların herkes için yaşanabilir bir doğa yaratmasıdır. Gucci’nin ana değerlerinden biri sosyal olarak sorumluluk duymasıdır ve bundan sonra da doğa ve hayvanlar için daha iyi kararlar almaya çalışacağız.” diye konuştu.

 

Bu haber, Ben Stevens’ın www.retailgazette.com’daki 13.10.2017 tarihli haberinden alıntıdır. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri