Sektörün başkanlarından kurulacak hükümet için yorumlar

10 Temmuz 2015 Cuma

7 Haziran seçimlerinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen bir hükümet kurulamaması konusuna perakende sektörü başkanları kendi yorumlarını getirdi

sektorun-baskanlarindan-kurulacak-hukumet-icin-yorumlar

Geride bıraktığımız seçimlerin ardından hükümetin kurulamamış olması perakende sektörü başkanlarını da harekete geçirdi. Konuyu kendi özellerinde ve sektörün genel gidişatına bakarak değerlendiren başkanların ortak görüşü; hükümetin bir an önce kurulması.

İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi:
Hükümetin bir an önce kurulmasını bekliyoruz. Bu süreçte tüm partiler fedakârlık etmeli.  Çok zaman kaybettik. Ekonomiye odaklanmamız gerekiyor. Daha önce hazırlanan eylem planlarının uygulamaya geçirilmesini istiyoruz.  Yeni bir seçim Türkiye ekonomisi için çok büyük olumsuzluklar yaratır.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo:
Hükümetin en kısa zamanda kurulmasını istiyoruz.  Hem perakende sektörünün hem de genel ekonominin çözüm bekleyen pek çok sorunu var. Bu sorunları çözecek olan hükümetlerdir. Ekonominin rayından çıkmaması için mevcut parlamento aritmetiğinden bir an önce hükümet çıkmasını bekliyoruz.

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat:
Seçim sonucunda sandıktan uzlaşı çıktı. Sandıktan çıkan bu sonucun parlamentoda da yerini bulmasını istiyoruz. Bu süreç ne kadar kısa olursa sanayicimiz için de o kadar hayırlı olur. Ankara’daki hükümet boşluğu Türk sanayici ve yatırımcısının hiç istemediği bir durum,  muhatabımız belli olsun istiyoruz.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin:
Seçmen 7 Haziran’da bir irade ortaya koydu. İş dünyası olarak o irade ışığında bir an önce yeni hükümetin kurulmasını bekliyoruz. Geciktiğimiz her gün ülke ekonomisi için kayıp. En kısa zamanda hükümetin kurulmasını ve hep birlikte ekonomiye odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar:
İş dünyası adına siyasilerimize şu mesajı iletmek isterim. İster erken seçim yoluyla, ister koalisyon yoluyla olsun, belirsizlik bir an önce giderilmelidir. İş dünyası olarak biz her daim umutluyuz, her daim üretmenin peşindeyiz. Yatırımdan, fedakârlıktan asla kaçmadık. Hükümetlerin kurulup, yönetilemediği gün de kaçmadık, yüzde 70 enflasyonla boğuşurken de kaçmadık, küresel kriz dünyayı kasıp, kavururken de kaçmadık. Çok şükür, bugün dimdik ayaktayız. Ama ticaret netlik ister, öngörü ister. Siyasilerimiz de bizim kadar bu işin bilincine varsın. Gereken duyarlılığı göstersin. Herkesi görev başına davet ediyoruz. Ama görevden kaçmak da sizin tercihiniz. O zaman biz de gereğini yaparız.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri