Future store konsepti ve Saturn

12 Ekim 2012 Cuma

Dünyada bir ilk; haftaya İstanbul’da açılıyor. Geleceğin mağazası konsepti, ilk kez bir elektronik mağazacılıkta uygulanacak. Önümüzdeki süreçte medyada epey ayrıntılar izleyeceğiz sanırım

‘Future store’ konseptini veya dilimiz uygun biçimde söylersek, alışverişi daha hoş ve kolay hale getirmek için planlanan ‘geleceğin mağazası’ proje örneğini, Türkiye’de ilk kez Perakende Bilgi Evi olarak, konferans ile perakendenin ilgisine sunmuştuk.

Samsun, Ankara, Bursa, Adana ve İstanbul serisiyle yaptığımız konferansların Samsun ayağında, uluslararası ticaretin etkin ve önemli isimlerinden Cenk Esidinç, Almanya’nın Stutgart kentinde inşa edilen, örnek projeyi, nefis videolar eşliğinde paylaşmıştı.

Metro Gross Market patentli ‘Geleceğin Mağazası’ çok büyük ilgi görmüş, sonraki yıllarda da farklı gruplar tarafından konferanslarda perakende sektörünün bilgisine sunulmuştu.
Bu arada, sektörden bazı isimler ve bizden arkadaşlar, Stutgart’taki mağazayı da yerinde inceleme olanağı bulabilmişti.

Ve sizler, bu mağazanın basit ve kısa tanıtım videosunu, sitemiz arşivinden de izleyebilirsiniz.
Yayın grubumuzun öncelikleri ve geleceği zamanında gördüğünü, paylaştığını yazıp, bu kısa ön reklam/tanıtım bilgilendirmelerim sonrasında, gelelim Türkiye’deki ilk ‘future store’ konseptli elektronik mağazasına…

Yine bir Metro Grup firması olarak Saturn, Türkiye’de 6’ncı mağazasını Marmara Park’ta açıyor. Bu konsepte sahip dünyanın ilk Saturn mağazası olması en önemli ayrıcalık. 60 bine yakın ürün çeşidi ve 4 bin metrekareye yakın bir satış alanı haftaya görücüye çıkıyor.

Önümüzdeki süreçte, özellikle TV’lerde pek çok ayrıntısına tanık olacağınız mağazacılık anlayışı, müşteriye sunulan seçenekler, kolaylıklar, şaşırtıcı alışveriş biçimleri ile şimdiden çok konuşulmaya aday. 

Doğal olarak sosyal medyayı da kullanmayı hedefleyen grup, masaldan esinlenip ‘açıl Saturn açıl’ etiketiyle en fazla tweet atacaklara özel ayrıcalıklar da tanıyor.

Yeni konseptin ilgi çekeceği kesin.
Getireceği fark, perakende sektörünün gelişimine elbette katkı koyacaktır. Keyifli bir rekabet ortamı; daha nitelikli alanlarda, daha nitelikli ürünlerin, daha hızlı ve daha ekonomik fiyatlar ile sunulmasına neden olabilir.
Çünkü müşteri her zamankinden daha kral…Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri