Henkel, 2014 yılı hedeflerini onayladı

14 Kasım 2014 Cuma

Henkel, zorlu piyasa koşullarına rağmen üçüncü çeyrekte satışlarını yüzde 1,2 artırarak satışlardan 4 milyar 236 milyon avro kazandı

henkel-2014-yili-hedeflerini-onayladi

Henkel CEO’su Kasper Rorsted konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Henkel, zorlu piyasa koşullarına rağmen 2014 yılının üçüncü çeyreğinde sağlam bir performans sergiledi. Tüm iş birimlerimizde organik büyümeyi artırdık ve karlılığımızı geliştirdik. Güçlü organik büyüme ile gelişmekte olan piyasalar bir kez daha ortalamanın üzerinde bir büyüme gösterdi. Üçüncü çeyrekte Bergquist şirketinin satın alınması, Yapıştırıcı Teknolojilerinin lider konumunu daha da geliştirecektir. Bu yıl içerisinde ürün portföyümüzü daha da genişletmek için her üç iş birimimize yaklaşık 1,7 milyar avro yatırım yaptık.” dedi. Mali yılın geri kalanına yönelik olarak piyasa koşulları üzerine de açıklamalarda bulunan Rorsted: “Rusya ve Ukrayna arasında süregelen bir çatışmaya ve Orta Doğu’da hakim olan siyasi karışıklıklara şahit oluyoruz. Genel olarak ekonomik görünüm her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bu zorlu piyasa koşulları altında ataklık ve esneklik, temel başarı faktörleri. Bu nedenle yapılarımızı sadeleştirmeye ve düzenlemeye devam edeceğiz.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

2014 yılı tahminleri
Rorsted, Henkel’in 2014 yılına ilişkin tahminlerini de şu sözlerle açıkladı: “Yüzde 3 ile 5 arasında bir organik büyüme beklemeye devam ediyoruz. Düzeltilmiş vergi öncesi kar marjına yönelik desteğimizi artırdık ve yüzde 16’nın hafif altında olacak şekilde bir artış öngörüyoruz. Düzeltilmiş imtiyazlı hisse senedi başına kazançta ise yüksek tek haneli rakamlarda bir artış beklemeye devam ediyoruz.”

2014 yılının üçüncü çeyreğinde satış ve karlılık
2014 yılının üçüncü çeyreğinde satışlar, bir önceki yılın üçüncü çeyreğine kıyasla yüzde 1,2 oranında artarak,  4 milyar236 milyon avroya ulaştı. Döviz etkisinin yüzde 2,2 oranındaki olumsuz etkisinden arındırılan satışlar yüzde 3,4 yükseldi. Döviz ve satın alma/elden çıkarma gibi faktörlerden arındırılmış organik büyüme ise yüzde 2,3 oranında arttı.

Henkel Grubu 2014 yılı genel görünümü
Henkel, 2014 mali yılı içinde yüzde 3 ile yüzde5 oranında organik büyüme beklemeye devam ediyor. Henkel, Çamaşır & Ev Bakım ve Yapıştırıcı Teknolojileri iş birimlerinde de bu aralıkta büyüme bekliyor. Beauty Care iş biriminde yaklaşık yüzde 2 organik büyüme bekleniyor. Henkel, 2016 stratejisi doğrultusunda, gelişmekte olan pazarlardaki satış payında hafif bir yükseliş bekliyor. Henkel düzeltilmiş satış gelirine ilişkin kılavuzunu detaylı şekilde belirlemiş durumda. 2013 yılı rakamları ile kıyaslandığında, Henkel şu anda yüzde 16’nın hafif altında bir artış bekliyor. Tüm dünyada yaklaşık 47 bin çalışanı bulunan Henkel, 2013 mali yılında 16 milyar 400 milyon avroluk satış ve 2,5 milyar avroluk faaliyet karı gerçekleştirdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri