Pastacılık Okulu minik şefler yetiştirecek

31 Ocak 2013 Perşembe

Çocuk Kulübü’nün yarıyıl tatiline özel olarak hazırladığı Pastacılık Okulu etkinlikleri, 26 Ocak’ta başladı. Etkinlikler, yarıyıl tatilinin sona erdiği 9 Şubat akşamına kadar devam edecek

pastacilik-okulu-minik-sefler-yetistirecek

Pastacılık Okulu atölyeleri tatil boyunca cumartesi, pazar, salı ve perşembe günleri 14.00-18.00 arasında kesintisiz devam edecek. Birbirini tamamlayan ardışık dersler olarak planlanan atölyeler;  çocuk duyularını besinlerin, birbirinden leziz tatlıların, pişme usullerinin, mutfak adabının dünyasına açacak. 7-14 yaş grubundaki katılımcı kulüp üyeleri, okul finalinde bir diploma sahibi olacakken, 3-6 yaş grubundaki üyeler için hazırlanan eşzamanlı alternatif atölyeler minikleri birer sertifika sahibi yapacak.

Teori ve pratiğin iç içe geçtiği, bilgilendirici içeriğiyle göz doyuran,  seçkin tatlı mönülerinin ve şık sunumların çocuklarla buluşturulacağı 9 günlük aktivite; masada görgü ve protokol kuralları, hijyen bilgisi, beslenme alışkanlıkları, mutfakta organik yaşam ve gastronomi gibi konularda da uzmanlarla yürütülüyor. Pasta şeflerinden gelen leziz ve maharetli sohbetler ve dünya mutfaklarının eşsiz tatlı mönülerini de içeren okul dersleri, profesyonel mutfak şefi, Selda Toptaş liderliğinde uygulanıyor. 

Ayrıca bloglarında birbirinden lezzetli tarifleri web üzerinden sunan, mutfaktaki küçük sırları anne dilinden okurlarına aktaran Zeynep Özcan,  Neval Coşkun, Tümay Öztürk, Tülay Sarı, Füsun Gümeli ve Devran Uluant, “Bloggar Anneler Bizim Mutfakta” saatlerinde kendi tarifleriyle Pastacılık Okulu mutfağındalar. Diyetisyen ve Yaşam Koçu, Yemek Zevki Dergisi Yazarı Gizem Şeber ise Sağlıklı Beslenme konusunda çocukları bilgilendirecek. Beylikdüzü Migros AVM içindeki markaların sunumlarıyla, sürprizlerle ve hediyelerle beslenen aktivite, uzun süre konuşulacağa benziyor.

Türkiye’nin en önemli yemek dergilerinden olan Sofra Dergisi ise Pastacılık Okulu etkinliklerine büyük destek veriyor.  Derginin Anne Mutfağı Köşesi yazarı Ayşe Ünal, maharetli sohbetiyle çocuklarla olacakken, sürpriz tarifiyle usta bir uygulama yapacak. Bunun yanında çocuklar 9 Ocak mezuniyet gününde diplomalarını derginin Genel Yayın Yönetmeni Esra Düzdağ’ın elinden alacaklar. Deneyimli dergici, mezuniyet töreninin hemen öncesinde, mutfaktaki büyük şeflerin hayatına çocuklar için ışık tutacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri