İmam Altınbaş'a fahri konsolos unvanı verildi

23 Kasım 2012 Cuma

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosu olarak atandı. İmam Altınbaş, Fahri Konsolosluk Nişanı’nı, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Mulatu Teshome Wirtu’nun elinden törenle aldı

imam-altinbasa-fahri-konsolos-unvani-verildi

Altınbaş Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş’a, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosu unvanı ve nişanı verilmesi dolayısıyla Türkiye’nin Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Uğur Kenan İpek ve Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Mulatu Teshome Wirtu’nun katılımıyla tören düzenlendi. Törende birer konuşma yapan konuşan, Türkiye’nin Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Uğur Kenan İpek ve Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Mulatu Teshome Wirtu, iki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş da yaptığı konuşmada,   Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluk görevinin verilmesinin kendisine yüklediği sorumlulukların farkında olduğunu belirterek, “Her iki ülkenin sosyal, ekonomik ve politik menfaatleri için çalışacağımı huzurlarınızda belirtmek isterim” dedi.

Bu görevi yürütürken, Türkiye Cumhuriyeti ile Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ticari ve kültürel ilişkileri her geçen gün daha fazla arttırmayı temel görev edineceğini belirten İmam Altınbaş, “Ben iki ülke arasındaki mevcut ticaret potansiyelinin çok daha geliştirileceğini düşünüyorum. Şahsım adına bundan sonraki çalışmalarımda bu potansiyeli tetikleyecek ve Türk müteşebbislerini bu fırsatlarla dolu pazara yönlendirecek olmanın heyecanını yaşıyorum” diye konuştu.

“Atatürk’ün ‘yurtta barış, dünyada barış’ sözü, sadece yüreğimize değil aklımıza da kazınmıştır” diyen Altınbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Her iki ülke de çok önemli bir noktada bulunmaktadır.  Ticaret ve barış kol kola bölgeyi huzura kavuşturacaktır. Refah arttıkça, eğitim ve yaşam koşulları da yükselecektir. Bölge insanı refahı arttıkça kavga etmeyi bırakacaktır. Gerginlikten insanlık hiçbir zaman fayda görmemiştir. Her iki ülkenin bölge refahına ve barışına yapacağı büyük katkılar bulunmaktadır.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri