İngiliz Debenhams Türkiye pazarından çekiliyor

27 Temmuz 2017 Perşembe

Türkiye’de 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren Debenhams, Türkiye’deki iki mağazasını kapatarak Türkiye pazarından çıkma kararı aldı

ingiliz-debenhams-turkiye-pazarindan-cekiliyor

60 ülkede 260’ın üzerinde mağazası bulunan ve Türkiye’de 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren Debenhams, Türkiye’deki iki mağazasını kapatmaya hazırlanıyor. Ülkemizdeki mağazacılık operasyonunu Kuveyt merkezli Alshaya Grubu’nun Türkiye yatırımı olan Shaya’nın yürüttüğü perakende zincirinin Cevahir ve Mall of İstanbul’da bulunan mağazalarını yılsonundan önce kapatması bekleniyor.


Debenhams’ın İngiltere’deki merkezinden konuya ilişkin Reuters’a yapılan açıklamada, “Debenhams, operasyonlarını daha kârlı hale getirmek amacıyla nisan ayında açıklanan stratejisi kapsamında başarılı uluslararası işbirliklerini büyütmeyi ve düşük performans gösteren pazarlardaki varlığını rasyonalize etmeyi planlamaktadır. Tek tek pazarlarımızın durumu hakkında açıklama yapılmamıştır. Buna Alshaya’nın iştiraki olan Shaya tarafından yürütülmekte olan Türkiye’deki franchise operasyonumuz da dahildir” sözlerine yer verildi.


Şirket, yeni stratejinin açıklandığı toplantıda, İngiltere’deki mağazalarından azami 10 tanesinin kapatılmasının değerlendirildiğini, ayrıca bir bölge dağıtım merkezi ile 10 bölge deposunun kapatılması için de değerlendirme yürüttüklerini açıklamıştı.


Kaynak: www.mediacatonline.comGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri