İzmir, Point Bornova’yla dünyaya açılıyor

26 Kasım 2015 Perşembe

Şehre sembol olacak binalar inşa etme sorumluluğuyla hareket eden Kavuklar GY, Avrupa ve Ortadoğu’nun üzeri açılıp kapanabilen ilk alışveriş ve yaşam merkezini İzmir’e kazandırdı. Yarın (27 Kasım) kapılarını açacak olan Point Bornova AVM; H&M, COS, Armani Jeans, Furla, Scotch&Soda, Kiehl’s, EA7 Emporio Armani, Vakko Wedding, Sportsoul gibi İzmir’e ilk kez giren markaları, herkesi kucaklayan mağaza karması, çocuklara özel eğitsel eğlence merkezi BimBamBoo ve birbirinden eğlenceli sürprizleri ile ziyaretçilerini bekleyecek

izmir-point-bornovayla-dunyaya-aciliyor

Ofis ve konut projeleriyle Körfez’e imzasını atan Kavuklar Gayrimenkul, 18 ay önce temelini attığı Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin kapılarını aralıyor. Yarından itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak olan Point Bornova AVM’nin açılışı öncesi basın toplantısı düzenleyen Metehan Kavuk, “İzmir’in en büyük karma yaşam projesi Point Bornova’nın Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. AVM’nin yanısıra 600 konutluk dev bir karma proje olan Point Bornova, 2016’nın ilk yarısında sakinlerini ağırlamaya da başlayacak.” dedi.


Kavuklar Grubu’nun yarım asıra yaklaşan bilgi ve tecrübesini İzmir’e aktarmaya devam ettiklerini belirten Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, Körfez’in incisi İzmir’i Kavuklar güvencesi ve kalite anlayışıyla yüceltmek için çalıştıklarını vurguladı. Avrupa ve Ortadoğu’nun üzeri açılıp kapanabilen ilk AVM’si olan Point Bornova, her hava şartına uyum sağlayabilecek. 45 saniyede üzeri açılıp kapanabilen AVM, 150 mağaza ile İzmirlileri en yeni markalarla bir araya getirecek.


Günde bin 200 kişi çalıştı
Geceli gündüzlü çalışarak bu eseri İzmir’e kazandırdılarını belirten Metehan Kavuk, “1 milyar TL yatırım değeriyle hayata geçirdiğimiz Point Bornova’da toplam 150 mağaza yer alıyor. Bu eserin ortaya çıkması için günde ortalama bin 200 kişi çalıştı. 175 bin metrekare alışveriş merkezi ve 125 bin metrekare konut olmak üzere toplam 300 bin metrekare inşaat alanı olan bu proje İzmir’in en büyük karma yaşam projesidir. Point Bornova’nın şekillenmesinde emeği geçen HOK Mimarlık Ofisi, konsept geliştirme, kiralama ve yönetim danışmanlığı konusundaki iş ortağımız JLL başta olmak üzere projenin İzmir’e kazandırılması aşamasında emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim.”dedi.


Point Bornova AVM yepyeni markalarla hizmet verecek
Kültür-sanat, eğlence, müzik, alışveriş ve modanın buluşma noktası olacak Point Bornova AVM, İzmirlilerin merakla beklediği markaları bünyesinde barındıracak. Dünyanın önde gelen moda perakende zincirlerinden İsveçli H&M, İzmir’deki ilk, aynı zamanda Türkiye’deki en büyük mağazasını Point Bornova çatısı altında açacak. H&M grubuna ait bir diğer marka olan ve Türkiye’de sadece İstanbul’da bulunan COS markası da Point Bornova AVM ile ilk kez İzmir’de açılıyor. Armani Jeans, Furla, Scotch&Soda, Kiehl’s, EA7 Emporio Armani, Vakko Wedding, Sportsoul gibi yepyeni markalar da İzmirlilerle ilk kez buluşacak.


Çocuklar BimBamBoo ile eğlenirken öğrenecek
Point Bornova AVM’de çocukları ve çocuklu aileleri de gözönünde bulundurarak özel bir alan geliştirdiklerinin altını çizen Metehan Kavuk, “AVM’nin en eğlenceli bölümü olan ve tamamlandığında 3 kat üzerinde toplamda 5 bin metrekare olacak BimBamBoo, eğitsel eğlence (edutainment) konseptiyle ünlü tasarım şirketi Portland Design danışmanlığında tasarlandı. 0-12 yaş arası çocuklara hitap eden BimBamBoo, önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak ve çocuk-büyük tüm İzmirlilerin uzun saatlerini geçireceği bir mekan olacak.” diye konuştu.


'Pointz' ile avantajlar cebinizde

Point Bornova’nın müşterilere sunduğu fırsat ve avantajlar yakın zamanda sunulacak olan 'Pointz' uygulaması ile de takip edilebilecek. IOS ve Android uyumlu mobil uygulama Pointz, Point Bornova ile ilgili tüm yenilikleri, ayrıcalıkları ve fırsatları kolayca takip etmeye imkân sağlayacak. Point Bornova mağazalarının sunduğu güncel kampanyalarının yanı sıra anlık indirimler, çeşitli hediyeler, Point Bornova restoranlarında eşsiz ayrıcalıklar ve daha birçok sürpriz Pointz uygulaması ile takip edilebilecek. Kullanıldıkça kişiye özel ayrıcalıklar ve sürprizler sunmaya başlayacak olan Pointz sayesinde müşteriler Point Bornova içinde kolayca gitmek istediği mağazaları bulabilecek, aracını nereye park ettiğini belirleyebilecek ve alışverişlerini de cüzdanını çıkartmadan tamamlayabilecek.


Montgomery’den İzmir’e ithafen şiir
İzmir’in mimarisine olduğu kadar kültür-sanat hayatına da katkı sağlamayı hedefleyen Kavuklar Gayrimenkul Yatırım, Point Bornova için günümüz çağdaş sanatının en heyecan verici isimlerinden biri Robert Montgomery ile de sanatsal bir işbirliği yaptı. Şiirin 21’inci yüzyılın çağdaş sanat dünyasında yeniden yer bulacağını savunan ve çalışmalarının temelindeki şiirsel mesajları aracılığıyla düşünce ve fikirlerini geniş kitlelerle paylaşma eğilimindeki Robert Montgomery’nin İzmir’e ithafen yazdığı ve tipografik bir yerleştirmeye dönüştürdüğü şiir, Point Bornova’nın görkemli silüeti üzerinden şehri “Quıetly before mornıng, the sea must have dreamed the cıty (Gün ağarmadan deniz, şehri sessizce hayal etmiş olmalı)” dizeleri ile selamlayacak.


Kenan Doğulu açılışın sürpriz ismi olacak
Point Bornova AVM’nin açılış etkinlikleri 3 gün boyunca devam edecek. Ziyaretçilerini, açılışa özel olarak yarın saat 16:00’da Burcu Esmersoy ile bir araya getirecek olan AVM, sonrasında düzenli olarak devam edecek ‘Point Bornova Sohbetleri’ kapsamında; 28 Kasım Cumartesi Günü Deniz Berdan, 29 Kasım Pazar Günü de Şeyda Coşkun ile ziyaretçilerini buluşturacak.


Türkiye’de ilk kez yapılacak Kuklaların Yürüyüşü ve Bright Drummers performansı da 3 gün boyunca ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak. En fazla ses getirecek açılış günü etkinliği, saat 20.00’de düzenlenecek Kenan Doğulu konseri olacak. Ziyaretçiler, Point Bornova AVM girişinde kurulacak dev sahnede ücretsiz olarak Kenan Doğulu’yu izleyebilecek.  Ayrıca İzmir’de ilk kez kurulacak Şirinler Köyü, açılış gününden itibaren 10 gün boyunca minik ziyaretçilerini ağırlayacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri