Kent Gıda’nın kurucusuna veda

22 Nisan 2013 Pazartesi

Tahincioğlu Holding ile Kent Gıda’nın kurucusu ve Onursal Başkanı Yakup Tahincioğlu, önceki gün vefat etti. Tahincioğlu, bugün toprağa veriliyor

kent-gidanin-kurucusuna-veda

Önceki gün (20 Nisan) vefat eden Yakup Tahincioğlu’nun cenaze töreni bugün saat 15.00’de Kozlu Süryani Kadim Mezarlığı’nda düzenlenecek. Taziyeler de saat 14.00’ten itibaren kabul edilecek.

1933’te Mardin’de doğan Yakup Tahincioğlu, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimleri Akademisi’nde okurken, Kent Gıda’nın temelini oluşturan ufak bir imalathane kurarak sanayi sektörüne adım atmıştı. 50 seneyi aşkın meslek hayatında 60’tan fazla şirket, 16 fabrika, 3 otel, 2 alışveriş merkezi de dahil sayısız tesise hayat veren Yakup Tahincioğlu, Türk sanayisinin duayenleri arasındaydı. Kent Gıda’nın yerli sakız markalarından Tipitip’in de yaratıcıydı.

25 yıl boyunca Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Yakup Tahincioğlu; İstanbul Süryani Ortodoks Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Tahincioğlu 2011’de yayınlanan  ‘Tarihleri, Kültürleri ve İnançlarıyla Süryaniler’ kitabını da kaleme almıştı.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri