Kipa, çevreye duyarlı ürün ağını genişletiyor

20 Kasım 2012 Salı

Çevre dostu yaşam anlayışı ile önemli adımlar atan Kipa, bu çalışmalarına bir ilk daha ekleyerek sürdürülebilirlik konusunda uluslararası sertifikaya sahip öz markalı ürününü rafa çıkardı

kipa-cevreye-duyarli-urun-agini-genisletiyor

2020’ya kadar, karbon emisyonunu yüzde 50 düşürme hedefinin yüzde 33’ünü gerçekleştiren Kipa, bu yöndeki çalışmalarına, FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalı öz markalı  ürünlerini satışa sunarak devam ediyor.

Sürdürülebilir orman yönetimini esas alan bir program olan ve dünya genelinde öneme sahip FSC sertifikalı kağıt mendiller Türkiye’de ilk kez Kipa raflarında yerini aldı. Tüm dünyada doğal ormanların korunması yönünde çalışmalarını devam ettiren FSC’nin standartları kapsamında, üretimden satışa kadar bütün süreçlerin değerlendirilmesiyle verilen sertifika, ormanların korunmasına yapılan katkının yanı sıra yerel üreticilerin ve çalışanların haklarının korunmasını da simgeliyor.

FSC sertifikası sayesinde ormanların gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde devredilmesinde küçük de olsa bir payları olduğunu söyleyen Tesco Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Ellen Gladders “Tesco Kipa olarak önceliğimiz her zaman sorumlu bir şirket olarak büyümek oldu. Bu alandaki çalışmalarımızda son adımımız da FSC sertifikalı Kipa mendiller. Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için müşterilerimizle birlikte fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri