Kişisel bakımın lideri Gratis

30 Ekim 2014 Perşembe

Türkiye kişisel bakım sektöründe en yaygın mağaza ağı ile lider olan Gratis 200’üncü mağazasını İstanbul Kartal Merkez’de açtı. Kısa sürede sektörünün en bilinir markası olma başarısını yakalayan Gratis, 10 ayda 61 yeni mağaza açarak Türkiye’nin 37 iline ulaştı. Gratis, sektörde ayrıca kadın istihdam oranları ile de dikkat çekiyor

kisisel-bakimin-lideri-gratis

Sedes Holding bünyesinde yer alan ve kişisel bakım sektöründe faaliyet gösteren Gratis, İstanbul Kartal Merkez’de açtığı 200’üncü mağazası ile sektör liderliğini sürdürüyor. Tamamı yerli sermayeli olan ve 5 yıl gibi kısa bir sürede sektörünün en bilinir markası olma başarısını yakalayan Gratis, 2014 yılında, 10 ay içinde tüm Türkiye genelinde toplam 61 mağaza açtı. 37 şehirde 200 mağaza ile faaliyet gösteren Gratis, gerek ürün çeşitliliği, gerek uygun fiyatları ve gerekse şaşırtıcı kampanyaları ile başta kadınlar olmak üzere tüm tüketiciler genelinde en sevilen kişisel bakım marketi markaların başında yer alıyor.

Yatırımlarında cadde ve alışveriş merkezleri arasında son derece dengeli bir seyir izleyen Gratis, sektörde cadde ve AVM mağazacılığı formatını en dengeli kullanan marka oldu. Bu stratejisi ile başarı grafiğini yükselten Gratis, 200 mağazadan 102’sini, Türkiye’nin 37 ilinde bulunan alışveriş caddelerinde açtı. Yaşamın vazgeçilmez unsurları haline gelen alışveriş merkezleri içindeki mağazalara da yatırım yapan Gratis şu an 98 alışveriş merkezinde de hizmet veriyor. Bin 500’ü aşan bir istihdama ulaşan Gratis’in tüm mağaza çalışanları kadınlardan oluşuyor. Bu doğrultuda Gratis, kadın istihdam oranlarıyla da sektörde fark yaratıyor.

Türkiye’nin 1 numaralı kişisel bakım marketi(*) unvanına sahip olan Gratis, renkli kozmetik, cilt bakım ve kişisel bakım alanları dâhil 12 ana kategoride geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet veriyor. Gratis ayrıca Türkiye’ye getirdiği ve yalnızca Gratis’te bulunan ithal markalarla da tüketicilerin dikkatini çekiyor. Bugüne kadar bin adedi aşkın ürünü kendi markası altında sunan Gratis, kendi markaları dâhil olmak üzere 100’lerce marka ve 10 binden fazla ürünü tüketicilerle buluşturuyor.


(*)Gratis, Ekim 2014 itibarıyla kişisel bakım marketi sektöründe mağaza sayısı ile Türkiye’de lider konumunda.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri