Koçtaş’ın Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nda kazananlar belli oldu

24 Şubat 2017 Cuma

Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lideri Koçtaş’ın, üniversiteli gençlerin sektöre olan ilgisini artırmak ve tasarım alanında yaratıcı düşünceyi desteklemek amacıyla bu yıl 7’nci kez düzenlediği “Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu

koctasin-acik-fikir-ic-mekan-tasarim-yarismasinda-kazananlar-belli-oldu

Koçtaş’ın 2010 yılından bu yana devam ettirdiği ve bu yıl 7’nci kez düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ev sahipliğinde Divan Otel Taksim’de düzenlenen ödül törenine; aralarında yüksek mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de yer aldığı jüri üyeleri ve öğrencilerkatıldı.

 

Özpamukçu ilgiden memnun

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nın her yıl artan bir ilgiyle karşılanmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek: “Türkiye’mizin daha ileriye taşınması için, üretken gençlere ve onların yaratıcı projelerine her zaman çok ihtiyacımız var. Biz biliyoruz ki, içinde gençlerin bulunduğu her iş çok değerlidir. Çünkü bir ülkede gelecek umudunu besleyen en önemli atar damar, gençler ve onların yaratıcı becerileridir. Bildiğimiz bir şey daha var. Eğer hedefinizi doğru belirler, bu konuda özenle çaba harcar ve kararlılıkla doğru bildiğiniz yere yatırım yaparsanız, muhakkak ama muhakkak başarıya ulaşırsınız.  Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması da, işte bu üç ilkenin üzerine kurulmuştur. Yedinci senemizde 50 üniversiteden toplam 126 öğrencinin yarışmamıza başvurmasıyla, bugüne kadarki en yüksek katılım sayısına ulaştık ve sizlerin sayesinde bir ilki gerçekleştirdik. ‘Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’ şimdiden Türkiye’nin en uzun soluklu tasarım yarışmaları arasında yerini almış bulunuyor.” dedi.

 

Atılım Üniversitesi birinci oldu

Bu yıl birinci olan Atılım Üniversitesi, Mimarlık Bölümü Öğrencisi Bilal Uğur Liman 10 bin TL para ödülü ve Koçtaş’ta yaz stajı imkânı, ikinci olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü Öğrencisi Atakan Tamtekin 7 bin TL para ödülü, üçüncü olan İstanbul Medipol Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğrencileri Asude Nur Sancaktutan ve Hatice Dilara ise toplam 5 bin TL para ödülü kazandı. İlk üç ödüle ek olarak, her biri 2 bin 500 TL değerinde 5 adet mansiyon ödülü de törende sahiplerine verildi.

 

Yarışmanın jürisinde; Yüksek Mühendis Prof. Dr. Hasan Şener, Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünler Tasarımcısı Ali Bakova (ODTÜ), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi), ve Koçtaş Mutfak Kategori Direktörü Mert Kesimer yer alıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri