Koton’a Barış Manço ilhamı

24 Ocak 2013 Perşembe

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Barış Manço, ölümünün 14’üncü yılında özgün tarzı ve stiliyle Koton’a ilham kaynağı oldu

kotona-baris-manco-ilhami

Koton tasarım ekibi, Barış Manço’nun sanatçı, entelektüel ve mizahi kişiliğinin yanı sıra güçlü imajı ve giyiminden, kullandığı aksesuarlara kadar yarattığı moda akımından yola çıkarak bir tişört koleksiyonu hazırladı.

Ayrıca Belçika Kraliyet Akademisi’nde İç Mimari ve Grafik Tasarımı eğitimi alan Barış Manço’nun kendi kaleminden çıkmış desen ve çizimler de koleksiyonda kullanıldı. Barış Manço’nun eşi Lale Manço, “O zamanlar bu tür değimler yoktu ama barış tam bir stil ikonu, trend setter’dı. Müzisyenliğinin yanında tasarıma büyük ilgisi vardı. Tasarım eminim yapmak isterdi ama ömrü yetmedi” dedi.

Bir yıl önce başladı
Kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde yer alan tişörtler, Barış Manço’nun özgün stili, hümanist ve barışçıl karakteri, çocuklara olan sevgisi ve unutulmayan şarkılarından esinleniyor. Koton Barış Manço Tişörtleri, Lale, Doğukan ve Batıkan Manço’nun katılımlarıyla dün tanıtılmadan önce satış rekorları kırmaya başladı.

Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, 81300 Moda İstanbul adresindeki evi, gardırobu, takıları, fotoğrafları ve çizimlerini tek tek incelediklerini belirterek, “Ortaya çıkan tasarımlar; eşi benzeri olmayan şarkı sözleri ve dönemi yansıtan çizgilerle birleştirildi. Yaklaşık bir yıllık titiz bir çalışma sonucunda sevgiyle hazırladığımız koleksiyon renkleriyle beraber 50 çeşite sahip” diye konuştu.

‘Adam Olacak Çocuk’ta rekor
Gülden Yılmaz  “Barış Manço tişörtlerini tıpkı Barış Manço’nun unutulmaz programı 7’den 77’ye gibi, hem erkek hem kadın hem de çocuk için tasarladık. Adam Olacak Çocuk tişörtü en çok satan ürün oldu. Hedef 100 bin adet” dedi. Lale Manço ise “Barış’ı yüreğinde taşıyanlar artık göğsünde de taşıyabilecek” diye konuştu.

70’inci yaşında Barış Çocukları
Lale Manço, detaylarını 31 Ocak‘ta yapacakları bir basın toplantısında duyuracakları ‘Barış Çocukları’ projesinden de şöyle söz etti: “Yaşasaydı Barış 70 yaşında olacaktı. Onun 70’inci yaşını bir konser ve dizi etkinlikle kutlayacağız. Bunlardan birisi de bugün savaş olan 7 ülkeden Türkiye’ye getireceğimiz çocukların vereceği barış mesajları olacak.”

Kaynak: Hürriyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri