Liman Bandırma AVM’de hedef: 300 bin ziyaretçi

21 Mart 2011 Pazartesi

Ayhanlar Holding tarafından Bandırma’da inşa edilen Liman AVM’de adım adım sona doğru yaklaşılıyor. Belediyeden 29 yıllığına üst kullanım hakkı alınan Liman AVM Bandırma’nın kurtuluş günü olan 27 Eylül’de hizmete alınacak. Kiralama ve yönetim danışmanlığını YKS Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri’nin yaptığı Liman AVM’de yüzde 85 oranında kiralama tamamlandı

liman-bandirma-avmde-hedef-300-bin-ziyaretci

Ayhanlar Holding, Bandırma’nın ilk ve tek alışveriş merkezini açmak için gün sayıyor. Yaklaşık 130 bin nüfuslu Bandırma’nın cazibe merkezi olacak Liman AVM, Erdek, Gönen, Susurluk, Manyas ve Karacabey gibi yakın ilçelere hitap edecek. Alışveriş merkezinin yakın çevresinde 500 bin kişilik bir nüfus yaşadığını söyleyen Ayhanlar Holding Genel Koordinatörü Ahmet Tayfur, “Aylık 300 bin ziyaretçiyi Liman AVM’ye çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bandırma ilçesine yaklaşık olarak 40 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ifade eden Tayfur, “Bandırma, son zamanlarda Türkiye’nin en fazla yatırım çeken ilçelerinin başında geliyor. İstanbul ve çevresinde yoğunlaşan sanayi faaliyetleri Güney Marmara’ya kaydı. Özellikle Bandırma bu anlamda öne çıkan ilçedir. Bandırma’ya bir alışveriş merkezi, 4 yıldızlı bir otel ve iş merkezi yapıyoruz. Yaklaşık 40 milyon dolar yatırım yaptığımız Bandırma’da gördüğümüz ilgi, yeni yatırımlar için iştahımızı artırdı” dedi.

Genel Koordinatör, Liman AVM’de Kipa, Tekzen, Flo Ayakkabı ve Avşar Sinemaları gibi önemli markaların kiracı olarak yer aldığını belirtti. Pazar araştırmaları sonucu Liman AVM’de olması istenen tüm markalar ile sözleşme aşamasında olduklarını aktaran Tayfur, “Kiralamanın yüzde 85’i bitti. 120 odalı otel için uluslararası bir zincirle imza aşamasına geldik. Projeyi öyle bir yere konumlandırmışız ki; kiralama için gittiğimiz perakendeciler, ‘İstanbul’da bir yer için karşımıza gelseydiniz, çay içirir gönderirdik. Ama bu, çok doğru bir lokasyon’ diyerek hiç sorunsuz anlaşma yaptılar” diye konuştu.

Liman AVM inşaatına 2010 Temmuz ayında başladıklarını söyleyen Ahmet Tayfur, “Kriz dinlemedik, yatırımı fırsata çevirdik. 25 bin metrekare kiralanabilir alanımız var. 650 araçlık otopark ve 55 markaya ev sahipliği yapacak Liman AVM yaklaşık olarak bin kişiye istihdam sağlayacak. Otel, iş merkezi ile birlikte 40 milyon dolarlık yatırım bedeli olan projemiz bizim için ‘Akıllı bir yatırım’ oldu. 17 Eylül Mahalle’sinde yer alan AVM’yi Bandırma’nın da kurtuluş günü olan 17 Eylül’de açacağız” diye konuştu.

Yapımı Ayhanlar Holding tarafından Bandırma’da gerçekleştrilen Liman Alışveriş Merkezi’nin gayrimenkul kiralaması ve tesis yönetimini YKS Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri yapacak. 


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri